PANDEEMIA KURNAB: Eesliinil töötavad medõed asusid sotsiaalmeedias jagama tööpäeva lõpus tehtud pilte enda nägudest. Pidurdage viiruse levikut, on nende palve. Kollaaž

Kui riigis on laialdane epideemia, langeb meditsiinisüsteemile enneolematu koorem. Äärmuslikumatel juhtudel töötunde ei loeta ning igal sammul tuleb endast anda rohkem kui „rahuajal“. Hiinas suri puhangu tipphetkel meditsiinitöötajaid nii haigusesse nakatumise kui ka kurnatuse või väsimusest tekkinud õnnetuste tagajärjel. Itaalia ajakirjanduses ringles foto medõest, kes lihtsalt kurnatusest keset päeva arvutilauale magama jäi.

Itaalia, Hispaania, Saksamaa, USA ja teiste riikide meditsiinitöötajad jagavad sotsiaalmeediasse endast tööpäeva lõpus tehtud selfisid. Nad teevad seda, et ka meie, tavalised kodanikud, annaksime endast kõik SARS-CoV-2 nimelise viiruse peatamiseks ning et me mõistaksime, milline on meie hoolimatu käitumise hind. Mida enam viirus levib, seda enam jõuab inimesi ka haiglasse ja intensiivravisse.

Kuidas näeb välja nägu, mis on tundide viisi pidanud kandma kaitsemaski, prille või ka visiiri?

Pildid on karmid ja ausad.

Praegu veel saame Eesti meedikuid sarnasest saatusest ära hoida. Selleks tuleb ise teha kõik, et mitte viiruse levikule kaasa aidata.See tähendab, et tuleb kodus püsida.

TUND TÄISVARUSTUSES: Sellised muljumisjäljed jäid Emma Sterba näole pärast ühte tundi täisvarustuses EMO osakonnas tööl olles. "Aga ma ei tahaks praegu ka midagi muud teha!"
84sterbz/Twitter
"Sellist nägu on inimene, kes on üheksa tunni vältel kriitilises seisus koroonaviiruse patsiente üle Londoni transportinud, olles ise täielikus enesekaitsevahendite varustuses. Tunnen, et olen katki - ja kriis on alles alguses. Palun, inimesed, palun-palun jälgige sotsiaalse distantseerumise reegleid," kommenteerib briti kiirabitöötaja Silvia oma pilti.
@silv24/Twitter
ENESEKAITSE ON VALUS: "Koroonaviiruse eesliinil! Mask teeb haiget ja sellest ei pääse kuigi palju õhku läbi," jagab Amanda Ramalho Brasiiliast.
amanda.ramalhoo/Instagram
IRAANIS: Nimetu medõde Lähis-Ida viiruspuhangu epitsentrist.
PÄRAST PIKKA TÖÖPÄEVA: See meedik ravis koroonapatsiente Tšehhis.
TÖÖPÄEVA LÕPUS: "Nii näed sa välja pärast seda, kui oled kogu päeva N95 maski kandnud."
@genithecrankynurse/Instagram
NIMETUD KANGELASED: Kõik meedikud ei jaga fotosid enda isiklike lugudega, kuid pildid räägivad enda eest.
Kollaž

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!