KES NAD ON? Politseil pole õnnestunud tuvastada märtsi lõpus Tartu kesklinnas agressiivselt käitunud mehi. Foto: Lõuna prefektuur

Tänavu 25. märtsil sai politsei teate, et Tartu kesklinnas liikusid neli keskealist meest, kes üht tumedanahalist meest rämedalt sõimasid ning lükata püüdsid.

Teate peale kontrollis politsei infot linna valvekaameratest ning saatis kohale patrulli. Selleks hetkeks olid juhtunu osalised juba sündmuspaigalt lahkunud.

Ekspress rääkis kevadel kolme pealtnägijaga, kelle sõnul toimus Tartu raekoja taga Ülikooli tänaval lausa kaks vahejuhtumit. Esimeses karjusid mehed eesti keeles tumedanahalise jalgratturi peale ning püüdsid teda tõugata. Seejärel aga pöördusid agressiivsed mehed teise mööda jalutava tumedanahalise noormehe poole, karjudes ka tema peale.

Üks meestest, kes kandis rohelist bomber-jakki, kõndis kiirel sammul noormehe poole, mille peale viimane andis vaikivalt käežestiga märku, et mees hoogu maha võtaks. Noormees jätkas oma teekonda, jakiga mees kannul, kuni ühel hetkel lõi viimane eeskõndijat jalaga.

Pealtnägija hinnangul võis löök haiget teha, kuna tumedanahaline mees lonkas paar sammu.

Politsei avaldas päev hiljem turvakaamera video, millel on näha kolme meest, ning palus abi nende tuvastamisel. Kes on videos nähtavad mehed, pole aga seni teada.

Seega pole politsei ka vahejuhtumi tõttu kellelegi kahtlustust esitanud. Politsei jätkab menetlust.

Kas tunned mehi?
Ekspressile vahejuhtumist rääkinud pealtnägijad kirjeldasid, et kõige agressiivsemalt käitus päikeseprillidega mees.