PIINLIK OLUKORD: Kliimaaktivist kiusab meeleavaldusel maasturiomanikku. Kaader videost/Abendblatt TV

Üle-eelmisel laupäeval kirjutas Saksamaa Vaba Demokraatliku Partei (FDP) poliitik Jessica Brück, et teda piiras, ründas ja solvas Düsseldorfi vanalinnas 15-pealine inimgrupp. Rünnaku põhjustas Brücki suur Mercedese SUV-maastur, mis rahvahulgale suurt meelehärmi valmistas. Naisele olevat tehtud selgeks, et tal pole sinna oma "linnatankiga" asja, üks rühma kuulunud meestest olevat ähvardanud tema auto küljeklaasi purustada.

YouTube´is levib ka video 20. septembri kliimameeleavalduselt Hamburgis, milles on näha, kuidas protestijad mõnitavad liiklusummikus seisvat G-klassi Mercedese juhti.

Lisaks paigutati mõned päevad varem pea iga Müncheni Schwabingi linnaosas parkinud maasturi aknale suur silt "Du Stinkst" (sa haised). Seejuures polnud sildid mitte kleebitud, vaid liimitud, et neid oleks autoomanikul hiljem võimalikult keeruline eemaldada. Sildi juurde jäetakse selgituskiri, milles seisab, et seesuguse tankiga sõitmine on üks suurimaid sigadusi üldse.

Lisaks on ühest Twitteri postitusest on näha, mis juhtub Saksamaal, kui jätta oma silmapaistev maastur kliimastreigi toimumispaiga lähedale.