TAANDATUD: eriasjade prokurör Margus Gross. Foto: Argo Ingver

Prokuröri taandamist taotlesid esmaspäeval toimunud eelistungil Tartu endine abilinnapea Valvo Semilarski (Reformierakond) ja tema advokaat Oliver Nääs.

Kohtus selgus, et süüdistatav Semilarski ja prokurör Gross tunnevad teineteist perekondlikult läbi ehitusettevõtja Kaimo Sepa, kes on samas kriminaalasjas tunnistaja.

Gross väitis vastu, et ta pole Semilarski sõber. Grossi sõnul toimusid kõik need kohtumised läbi tema abikaasa, kes käis omakorda läbi Sepa naisega.

“Kui me lapsed olid väikesed, me elasime Annelinnas kõrvuti majades,” rääkis Gross esmaspäeval Grosside ja Seppade kokkupuudetest. “Meie abikaasad suhtlesid.”

Kohtunik Persidskaja kaalus asja tõsiselt ja teatas täna keskpäeval Tartu maakohtus alanud istungil, et taandab prokurör Grossi antud kohtuasjast õiglase kohtumõistmise huvides. Taandamist ei saa vaidlustada.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kretel Tamm teatas seepeale Ekspressile, et ei kahtle prokurör Grossi objektiivsuses.

„Margus Gross ja Valvo Semilarski ei ole omavahel sõbrad ega peretuttavad, olenemata sellest, mida Valvo Semilarski väidab,” kinnitas Tamm. „Vastaspool lõi sellise fooni, et kohtul ei olnud võimalik teha muud otsust kui prokurör taandada.”

Tamme sõnul võtab Semilarski kriminaalasja üle ringkonnaprokurör Allar Nisu. „Prokuröri vahetus ei mõjuta protsessi käiku ega süüdistuse sisu,” lubas Tamm.

Semilarskit süüdistatakse Tartu abilinnapeana toimingupiirangu rikkumises. Väidetav kuritegu on seotud Tartus toiminud Pirogovi platsi restaureerimise, sotsiaalmaja liftihanke ja Kaimo Sepa poolt juhitava ehitusfirmaga Eviko.