LÕBUS KOHTUTÄITUR: Urmas Tärno aastal 2003. Tiit Blaat

Tärno ütles, et valmistab koos advokaatidega ette pabereid otsuse vaidlustamiseks halduskohtus. Tal on selleks aega 30 päeva. Vabastamise hetkel oli tal käsil umbes 43 000 võlanõuet, eile tegeles mees toimikute üleandmisega kohtutäitur Kaire Põltsile.

„Aga ma ei ole kurb,“ tunnistas Tärno Ekspressile. „Kas elu koosneb siis tõesti ainult täitemenetlustest? Kas eluaeg peab olema inimeste lükata-tõmmata?“

Tärno vihjab, et ametist vabastamine on osaliselt seotud aastatetaguse võlaga, mis puudutas kaubalaeva OMG Tosno müüki. Tärno pani selle aprillis 2010 enampakkumisele, kuid ei kandnud laekunud raha kohe võlausaldajast Peterburi pangale edasi. Pank on tänaseks saanud kätte ainult 63 000 eurot ja sellegi mitte Tärnolt, vaid kindlustuselt. Panka esindanud vandeadvokaat Indrek Leppiku rehkendusel on saamata vähemalt 164 000 eurot. Raha pärast käis mitu vaidlust, üks kohtuotsustest on veel jõustumata.

Eelmisel aastal esitas Tärno kohtusse avalduse, et pank unustaks suurema osa tema võlast. Muidu võivat pankrotistuda nii tema ise kui ka Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda ning võla peavad tasuma maksumaksjad.

„Kahtlemata ebameeldiv, et see asi nii kaugele jõudis,“ sõnab Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja kantsler Kristi Hunt. „See on mainekahju kohtutäituritele.“