NALJA NABANI: Ülirõõmus Tarmo Lausing (keskel) koos Rainer Vakra ja sotside ridades kandidaariva motoässa Anastassia Kovalenkoga. Tarmo Lausingu Facebooki külg

Eelmiste kohalike valimiste eel 2013 teatas Keskerakonna juhatusse kuulunud Lausing, et ta võttis vastu musta raha. „Mulle anti mustast kilekotist 250 000 krooni,“ rääkis ta tookord usutluses Ekspressile. Hiljem rääkis veel suuremast summast ja nimetas raha andjana Kadri Simsonit.

Kunagi Kesknädalas isegi artikli „Sotsid või retsid“ avaldanud Lausing töötab nüüd Vakra heaks. Ta ütleb, et teeb seda mida vaja, sest omab väga suurt kogemustepagasit – kesknoorte sekka astus ta juba 16aastaselt.

Sotside ridadesse pole Lausing astunud. Ta ütleb ka, et sotse ei peaks häirima tema kunagine seotus musta rahaga, sest need, kes on asjaga kursis, teavad, mis tegelikult toimus.

Sotside seas on ka veelgi kuulsam poliitraha skandaali algataja Silver Meikar. Tema töötab kultuuriminister Indrek Saare nõunikuna.

EKRE juhtis mullu tähelepanu, et sotside suurimad erarahastajad on seotud korruptsiooniga. Oleg Ossinovskit süüdistatakse Lätis meelehea andmises. Tartu endine abilinnapea Kajar Lember on aga ­uurimise all seoses meelehea võtmise ja soodustuskelmusega. Sotside õnneks ei edenenud Lemberi uurimine nii kiiresti, et kohtuasi alanuks enne valimisi.