LÄINUD: Adria jättis enda kätte umbes 8 miljonit eurot Nordica piletiraha. Seda tagasi saada ei õnnestu. Foto: Andres Putting

Kes mäletab, siis Nordica kasutas oma tegutsemise alguses just Adria müügiplatvormi. Nordica lennupileteid ostes liikus raha kõigepealt Adria kätte, kes seejärel saadud piletiraha Nordicale edasi kandis. Ühel hetkel aga Adria enam Nordicale raha edasi ei saatnud ja kokkuvõttes jäi niimoodi Sloveeniasse kinni umbes 8 miljonit eurot Nordica raha.

Nüüdseks on Sloveenia kohtus kinnitatud Adria vastu nõudeid 151 miljoni euro ulatuses, millest pankrotihaldur on hetkeseisuga aktsepteerinud 87,7 miljonit. Ent vara, millest nõudeid katta, on Adrial ainult 6 miljoni euro eest. Pankrotis aktsepteeritakse esmajärjekorras firma ekstöötajate nõuded. Kuna Adria jäi oma töötajatele võlgu 15 miljonit eurot, tähendab see muu hulgas muidugi, et ülejäänutel pole võimalust Adria pankrotipesast sentigi saada.

Lisaks Nordicale jäi Adria kümneid miljoneid eurosid võlgu paljudele ettevõttetele, sealhulgas Lufthansale ja mitmetele lennukiliisinguga tegelevatele firmadele.

Nordica majandustulemustes Adria pankrot siiski midagi ei muuda. See, et Sloveeniaase kadunud 8 miljonit jääbki kadunuks, oli ammu selge. Nordica on selle nõude maha kandnud ning varasemate majandusaastate kahjumisse arvestanud.