KÜÜNALDEGA MÄNGIMINE: The Young Boy Group esinemas möödunud suvel 13. Balti triennaalil. Foto: Madis Veltman

Berliinis asuva frantsisklaste kloostri varemetes toimunud tantsuetendusele oli kogunenud 200-pealine publik. Pealtnägijate sõnul mängis üks esinejatest hooletult küünaldega ja proovis neid süüdata. Saksa meediaväljaannete teatel käis ühtäkki aga kõva pauk ja pealtvaatajate suunas lendas võimas tuleleek. Üks külastajatest läks pea täielikult põlema, kuid ülejäänud saalisolijad reageerisid kiiresti ning tuli õnnestus kontrolli alla saada. Politsei sõnul said viga kaks meest ja üks naine, kes kõik pindmiste põletushaavade raviks haiglasse toimetati.

Vahejuhtumi järel etendus katkestati. Young Boy Dancing Group avaldas pühapäeval oma Facebooki küljel vabanduse, milles trupi liikmed tunnistavad, et alahindasid tõsiselt olukorda ja lubavad edaspidi ohutusele rohkem tähelepanu pöörata.

Möödunud suvel esines Young Boy Dancing Group ka Eestis toimunud 13. Balti triennaalil. Algusest peale on rahvusvahelises koosluses kaasa löönud eestlanna Maria Metsalu (Loe siit lisa). YBDG tegevus hõlmab videoid, moodi, skulptuuri ja live-etteasteid, mida mõjutavad muuseas postapokalüptilised vaated ja inimese alateadvus. Muu hulgas on koosluse performance’id toimunud 56. Veneetsia biennaalil Leedu paviljonis, Manifesta 11 biennaalil Zürichis, Roskilde muusikafestivalil jm.

YBDG etteasted on väga otsekohesed, seksuaalsed, provotseerivad ja julged, nad kasutavad oma esinemistes küünlaid ja lasereid, mis torgatakse muuseas ka esinejatele tagumikku; nad innustavad aeg-ajalt publikut etenduses kaasa lööma ja on korraldanud make out-töötoa, kus publiku liikmed omavahel kirglikult amelema asusid. Loe lähemalt siit.