TAGASI MAA PEALE: Eestis üritust Dinner in The Sky korraldaval firmal on 11 kehtivat maksehäiret. Ardo Kaljuvee

Krediidiinfo andmetel on firmal 11 kehtivat maksehäiret summas üle 7000 euro ning viimatine majandusaasta aruanne tähtaegselt esitamata. Ühelt võlausaldajalt tellis firma 2018. aasta septembris veoteenuse Austriasse, kuid jättis selle eest tasumata. Pärast menetluse alustamist tasus võlgnik poole summast ning lubas ülejäänu maksta ära novembri lõpus. Seda kokkulepet firma aga ei täitnud ning võlausaldaja hinnangul asus kontakti vältima. Nüüd on 4000eurone võlanõue esitatud kohtusse.

Ekspressi andmetel on Skyworld Service’i juhatuse liige ja osanik Risto Meigas teatanud, et firma on maksejõuetu ja esitab kohe pankroti- või saneerimisavalduse. Samal ajal jätkub uute broneeringute vastuvõtt taevarestorani firma kodulehel, kus müüdavate kinkekaartide hinnad ulatuvad 58 eurost 198 euroni.

Võlausaldajad pelgavad, et ettevõte vahetab kesta, viies kogu tegevuse uude nö võlavabasse firmasse üle.

Risto Meigas jäi Ekspressile tabamatuks, kuid tema äripartner Marko Meigas tunnistab, et firmal on raskusi. „Mingid asjad on jah maksmata,“ ütleb ta, kuid suunab täpsemad küsimused Risto Meigasele.

Skyworld Service’i viimane tegevusaruanne ütleb, et firma loodi 2013. aastal ja selle põhitegevus on erinevate meelelahutusürituste korraldamine, sealhulgas Dinner in the Sky taevarestorani opereerimine ja esindamine Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes. Eestis on Dinner in The Sky üritused toimunud alates 2011. aasta suvest. Samuti on firma korraldanud Gurmeeteatri projekti.