Karmeli koguduse kontseptsioon.

„Soovime rajada konverentsihoone, millel oleks juures kiriku mõõde. Mis oleks koguduse oma, kuid avatud kasutamiseks kõikidele. Rõhk pole sakraalsusel või suurel majesteetlikkusel, vaid et inimesed mõtleksid kirikusse astudes: vau, see on osa minu elust,“ ütleb Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen.

Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal projekti järgi (nende projekteeritud on näiteks ka Pirita klooster ja Jõhvi kontserdimaja) tuleb moodsasse ligi tuhanderuutmeetrisesse kirikusse kirikuosa, noortekeskus ja katuseterrassiga vaheala. Maja tagaosas on trepiastmed, millest kujuneb väike hommikupäikesega amfiteater. Maja 300kohalises saalis saab hakata pidama nii jumalateenistusi, kontserte, teatrietendusi kui ka konverentse. Jumalakojast ei puudu ka saun ja jõusaal.

Kiriku ehituseks vajaliku miljoni soovib kogudus kokku saada Eesti kristlaste, välispartnerite ja annetuste toel. Vajadusel võetakse ka laenu.

Praegu lihvitakse projekti, kooskõlastused on käimas, Rakvere linn on paadis ning kopp soovitakse maasse lüüa järgmisel aastal.
Karmeli koguduse kontseptsioon.