KEHAKULTUURI SUPERSTAAR: New Yorgis elav David Laid. Instagram

1,4 miljonit jälgijat Instagramis ja ligi miljon Youtube’is, kus noormehe populaarseimat videot on vaadatud koguni 35 miljonit korda. Peamiselt New Yorgis elutsev David Laid on teisel pool Atlandi ookeani tõeline kehakultuuri superstaar, kelle omanimelise brändi treeningplaanid lähevad kaubaks nagu soojad saiad. Näiteks tegutseb Facebookis kinnine grupp, kus 3700 inimest arutlevad tema treeningplaanide igapäevase täitmise teemadel.

Tallinnas sündinud noormees elas alaliselt Eestis viimati 2000ndate alguses lasteaiaealisena, kuid vähemalt esialgu käis Eestis igal aastal ka pärast USAsse kolimist. Viimati oli ta Tallinnas vanavanematel külas 2018. aasta augustis ning Youtube’ist leiab selle kohta ka 260 000 korda vaadatud video.

USA väljaandes MelMagazine avaldatud persooniloos kirjutatakse, et Davidi ema ärgitas USAsse kolima noormehe isa ootamatu surm. Nimelt olevat mees hukkunud randunud kruiisilaeva pardalt allakukkudes saadud vigastustesse.

Davidi elu polnud algul kerge ka USAs. Kogu lapsepõlve kannatas noormees oma kõhnusest tingitud koolikiusamise all ning 14aastaselt diagnoositi tal skolioos.

Viimase kaheksa aasta jooksul erakordse füüsilise muutuse läbi teinud Davidi lugu aga paistabki olevat kleenukese ja haiglasevõitu poisi teekond Herakleseks.