"KÕMMARI" OMAKSED: Tapetud Raivo Rätte tütar Senni Sofia Rätte (paremal) ja tema vend Toivo Rätte (vasakul) osalesid Harju maakohtus toimunud kohtuprotsessil kui kannatanud. Foto: Priit Simson

“Kõige tähtsam on see, et ta mõisteti süüdi,” kiidab tänast kohtuotsust 2018. aastal tapetud muusiku Raivo “Kõmmari” Rätte vend Toivo Rätte.

Harju maakohus karistas Karel Šmutovit provotseeritud tapmise eest 2 aasta ja 5 kuulise reaalse vangistusega.

Mõistetud karistus on aga Toivo arvates liiga lühike. “Ju see inimelu on siis selle võrra väärt,” ütles ta Ekspressile antud telefoniintervjuus.

Toivo oli tunnistatud kriminaalasjas kannatanuks. Kohus otsustas, et Šmutov peab talle hüvitama varalise kahjuna 3331 eurot.

“Rahalised asjad mind eriti ei huvitagi,” kommenteerib Toivo, kes elab ja töötab juba paarkümmend aastat Soomes.

Toivole teeb heameelt see, et kohus otsustas osaliselt rahuldada Raivo tütre Senni Sofia Rätte tsiviilhagi. Šmutov peab maksma kannatanuks tunnistatud neiule 26 305 eurot.

Toivo pole küll kindel, kas tema ja vennatütar neile kohtu poolt väljamõistetud raha kätte saavad.

Helsingis elav Senni lõpetas sel kevadel keskkooli ja plaanis on õpingute jätkamine ülikoolis.

“Sellises olukorras on see eriti märkimisväärne,” kiidab Toivo vennatütart, kes on pidanud peale isa surma iseseisvalt hakkama saama.

Toivo ootab praegu koroonaepideemia lõppu, et paigaldada venna hauale Rapla kalmistul hauakivi.

Tegemist on Eesti põllukiviga, mille Toivo viis Soome kaunistamiseks. Nüüd tuleks see kodumaale tagasi tuua.

Toivo sõnul pole see tavaline kivi, vaid Raivole kohaselt “natuke tema moodi kivi”. Hauakivi avamine võiks toimuda tänavu 14. juunil, kui Raivo oleks saanud 50 aastaseks.