KUNAGI NALJANUMBER, NÜÜD EESKUJUKS KÕIGILE: Kia on JD Poweri uuringu kohaselt kuuendat aastat järjest kõige kvaliteetsem automark USA-s. Pildil jänkide hulgas üüratult menukas suur linnamaastur Kia Telluride. Foto: Kia Motors

Parimad tulemuse saavutasid Kia, Dodge ja Chevrolet. Kõige kehvema kvaliteediga olid uued Teslad – keskmiselt 250 probleemi iga 100 uue auto kohta. Esikohta jaganud Kial ja Dodge’il oli sama näitaja 136. Lisaks osales Tesla mitteametlikult, sest 15 USA osariigis 50-st ei lubanud tootjafirma küsitleda oma autode omanikke.

USA tarbijauuringu tulemusi ei saa üksüheselt üle kanda Euroopasse, sest isegi sama nimega autod võivad siin olla täiesti teistsugused. Küll aga on ühine joon see, et kõige rohkem probleeme (USA-s tervelt veerandi) põhjustavad autode infolustisüsteemid, mis on äärmiselt keerulised ja tekitavad kasutajatele probleeme. See omakorda viib alla luksusmarkide kvaliteedi, sest nende autodes on need süsteemid veel eriti keerulised ja seetõttu ka probleemialtimad.

Uuringu kokkuvõte on nähtav siit.