Foto: Ain Liiva

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas uurimist 2017. aasta lõpul endise HKScan Estonia juhatuse esimehe Teet Soormi jutu põhjal.

Soorm rääkis kahtlustatavana ülekuulamisel keskkriminaalpolitseis, et HKScan Estonia kantis alates 2014. aastast firmast iga aasta välja umbes kaks miljonit eurot. Soome viidud raha pealt olevat Eestis jäetud alusetult tulumaks deklareerimata ja tasumata.

Raha liigutamine olevat toimunud Soome emaettevõtte HKScan võltsitud juhtimisteenust näitavate arvete alusel.

MTA kontrollis Soormi juttu maksudeklaratsioonides valeandmete esitamisest, kuid tema poolt nimetatud kuriteo tunnused ei leidnud kinnitust.

Ekspress helistas sel nädalal Soormile ja küsis tema arvamust uurimise lõpetamisest. „Ei tea midagi,“ vastas Soorm, „ei oska kommenteerida.“

HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere teatas pressiesindaja vahendusel Ekspressile: „HKScan on olnud kogu aeg seisukohal, et need tehingud olid seaduspärased ja ettevõte tegi uurimisasutustega koostööd olukorra selgitamiseks. On hea meel, et kriminaalmenetluse käigus jõuti samale tulemusele ja menetlus lõpetati. Rohkemat lisada midagi ei ole.“