VABA MEES: Endine Jehoova tunnistaja Margus Nee jr. Rauno Volmar

Kirjutasime Margusest ja tema elust juuni keskel. Viieaastaselt Jehoova tunnistajate rüppe viidud noormees astus kogudusest välja tänavu veebruaris, pärast mida lõpetas noormehe Jehoova tunnistajatest pere temaga suhtlemise. Nee kirjeldas, milliseid piiranguid tähendas elu Jehoova tunnistajate kuningriigis: „Töötasin täiskohaga, kuid kogu oma vaba aja panin kogudusse – olin ka koguduses kirjandussulane, tegelesin propagandamaterjalidega. Esikohal oli koguduse elu, eraelu oli teisejärguline."

Kogudusest lahkumise järel asutas Nee YouTube´is kanali, milles avaldas Jehoova tunnistajate tegevust kirjeldavaid ja kritiseerivaid videoklippe. Nädal tagasi aga esitas Jehoova tunnistajate maailma peakontor Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania tema videokanali kohta YouTube´ile kaebuse.

"See on Jehoova tunnistajate sekti poolt laialt levinud võte, kuidas nad püüavad kriitikat nende vastu summutada, et nad teevad nende propagandamaterjalide kasutamise eest kaebuse," selgitas Nee. "Autoriõiguse seadus annab aga õiguse kasutada materjale kriitika, kommentaari ja paroodiana."

Kuna YouTube´i reeglina kaebuste tõelevastavust ei kontrolli, eemaldati kanal eetrist.

Nüüdseks on Neel juba uus YouTube´i kanal, kus ta jätkab oma varasemat tegevust.