Möödunud nädalal kirjutas Ekspress, kuidas neljaaastane Martin, kelle tema narkosõltlasest ema viis mullu 6.juunil Tallinnas asuvasse Männi turvakodusse, jäetigi sinna elama – vaatamata sellele, et Martini ema õde, tädi Marion oli nõus poisi enda perre elama võtma. Marion käis läbi kolm kohtuastet, kuid lapse eestkostjaks määrati hoopis Mustamäe linnaosa.
Ekspressile tuli üllatusena, et ei Tallinna juhid ega lastekaitseametnikud pole Marioni kodutalu selle aja jooksul külastanud. Vahetult enne artikli trükkiminekut eelmisel nädalal külastasid Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ja Mustamäe linnaosa juht Lauri Laats Marioni talu ja pärast nendega kohtumist palusid pere ja avalikkuse käest vabandust. Siis hakkasid asjad liikuma. Möödunud reedel lubati Martin nädalaks tädi juurde. Kuna poisile anti kaasa ka talveriided, pidas Marion seda heaks märgiks.
Sel esmaspäeval tulidki head uudised: Harju maakohus rahuldas Marioni ja tema abikaasa avalduse esialgse õiguskaitse rakendamiseks ning määras nad Martini eestkostjateks.
Õiguskaitse kehtib pool aastat kuni eestkoste asjas tehtava lahendini.

Kohus kohustas tädi ja tema meest hoolitsema Martini ülalpidamise eest ning lähtuma oma tegevuses tema huvidest. Kohalikud omavalitsused toetasid seda otsust.