Neeme jäi purjuspäi sõitmisega vahele juba üle-eelmisel suvel. Selle eest karistas Harju maakohus teda rahalise karistusega 150 päevamäära. Kuna Neeme päevasissetulek oli 146 eurot ja 60 senti, siis ületas trahvisumma kakskümmend tuhat eurot.

Advokaat Heidi Rajamäe-Parik üritas päästa Neemet kohtus muu hulgas väitega, et vägisi võetud vereprooviga rikuti mehe au ja väärikust. Samuti viitas advokaat veres 2,31 mg/g alkoholisisaldust näidanud proovi võimalikule võltsimisele.

Tallinna ringkonnakohus leidis, et Neeme on süüdi. Politsei tegi pärast kinnipidamist ettepaneku puhuda tõenduslikku alkomeetrisse, kuid mees keeldus sellest. Kui ta politseibussi kongi kinni pandi, peksis ta jalgadega vastu bussi seinu ja karjus. Ta polnud nõus ka vereproovi andmisega, mis toimus lõpuks sunniviisil Wismari haigla üldkäidavas koridoris.

Kohtunikud pidasid arusaamatuks, kes ja miks oleks võinud Neeme vereproovi võltsida. Öisel ajal võetud proovist teadis vaid käputäis inimesi: mees ise, vereproovi võtnud Wismari haigla õde ja politseinikud. Turvakleebisega suletud õige proovi asendamist libaprooviga pidas kohus suisa võimatuks.