Mitu Tallinna linnaosavalitsust on tellinud juba aastaid Keskerakonna nädalalehte Kesknädal. Kesklinna valitsusse on lehte tellitud kolm aastat, Haaberstis käib Keskerakonna leht viiendat aastat, Põhja-Tallinn on lehte tellinud kaks aastat.

Tellijate nimekirjas on ka Tallinna Televisioon (TTV). Kesknädala aastatellimus ehk 50 numbrit maksab 35 eurot, tellimuse uuendamine 25 eurot.

Kesknädal on internetis tasuta loetav. Miks tellivad linnaosavalitsused avaliku raha eest ajalehte, mis levitab linnaosavanemate erakonna propagandat?

Kesklinna vanem Vladimir Svet: „Kesknädal on ainuke erakonnaleht, mis on tellitav perioodika tellimiskeskuse kaudu.“ Sveti sõnul pärineb automaatselt pikenev tellimus tema eelkäijatelt Alar Näämelt ja Taavi Pukilt.

„Uudistetoimetus peab olema kursis igapäevaselt sellega, mida Eesti meediaväljaanded kajastavad. Meil on tellitud kõik päeva- ja nädalalehed, sealhulgas Eesti Eks­press ja Kesknädal,“ ütleb Tallinna TV sekretär Triin ­Salumägi.

Kesknädalat kümnendat aastat välja andval ­MTÜ-l Vaba Ajakirjandus pole viimastel aastatel hästi läinud. 2016. majandusaasta aruandes on kirjas, et aasta lõpetati 6000 euro suuruse miinusega.