2012. aastal renoveeris ehitusfirma ­Riverside Kose gümnaasiumi. Tööde hulgas oli ka valguslahendus, mille oli projektis ette kirjutanud Kose vallavalitsus. Esimesed kaebused õpilaste ja õpetajate silmahädade kohta laekusidki pärast ehitust, esimesel õppeaastal. Lastel ja õpetajatel hakkasid valutama nii silmad kui ka pea. Kose gümnaasiumis käib enam kui 500 last.

Valgusanalüütik Tiiu Tamme analüüsis, et „valitud valgustid ei sobi madalate lagedega ruumidesse. Projektis ette nähtud valgustid vahetas aga ehitaja omakorda ilma kooskõlastuseta välja, ent ka see ei vasta nõuetele.“

Tiiu Tamme sõnul on tegemist liiga võimsate valgustitega liiga madalas laes, mis tekitavad triibulise valguse. „See tähendab, et silm peab pidevalt ümber kohanema ning see väsitab silma,“ selgitas Tamm.

Kooli renoveerinud ehitusfirma River­side juht, advokaat Raul Talts kinnitab, et firma paigaldas täpselt sellise valguslahenduse nagu projektis kirjas, aga on ilmnenud, et projekt oli vale.

Klassiruumide valgustuse probleemi lahendamiseks hakkas vald nädalapäevad tagasi uut ehitajat otsima. Vaidlus Riverside’iga on Harju maakohtus.