Veebilehele okidoki (Kuldse Börsi laadne kuulutusteportaal) ilmus möödunud nädalal venekeelne töökuulutus, kus otsitakse kolme kogemustega ajakirjanikku. Millisesse väljaandesse ja kes otsib, see kuulutusest ei selgu. Küll aga on kirjas palganumber – 1500 eurot bruto. Selline varjatus annab alust igasugusteks oletusteks, ka pikantseteks. Kuulutust illustreerivad totternaljakad joonistused.

Kui kuulutuse lõpul olevale telefoninumbrile helistada, vastab lahke naishääl. Ta ütleb, et tegemist on internetiportaaliga, mille peakorter asub Venemaal, toimetus aga siin. Portaali nime keeldub ta ütlemast, väites, et selle avaldab ta pärast kohtumist kandidaadiga. Alles otsese küsimuse peale, kas tegemist on uudisteportaaliga Sputnik, vastab naine jaatavalt.

Kremli rahastatava Sputniku esindajad Marina Perekrestova ja Dmitri Lanin käisid maikuus Tallinnas, kus nad kohtusid valitud ajakirjanikega. “Tahame tuntud ajakirjanikke, mitte kibestunud luusereid, ja raha pole probleem,” oli nende sõnum siis. Paraku kukkus värbamisretk läbi ning nüüd otsitakse ajakirjanikke juba töökuulutuse kaudu.