Mille poolest paistab silma Euroakadeemia Eesti kõrgharidusmaastikul?

Meie eripäraks, eriti just erakõrgkoolide seas, on see, et meil on ühendatud viis erinevat valdkonda – äri, keskkond, rahvusvahelised suhted, keeled ja kunstierialad. Igal erialal on võimalik vaba- või valikainete mooduli kaudu omandada ka mõne teise õppekava aineid. Kõrvalerialade kaudu on ühendatud ettevõtlus moedisaini ja sisearhitektuuriga, keskkond ärijuhtimise, moedisaini ja sisearhitektuuriga ning poliitika keskkonnakaitsega.

Lisaks toimub enamikes eesti- ja venekeelsetes rühmades õppetöö pärastlõunal ja õhtusel ajal, mis annab suurepärase võimaluse kõrghariduse omandamiseks just tööl käivale inimesele. Õppekorraldus on paindlik ja üliõpilasekeskne, õhkkond hubane ning igal üliõpilasel on võimalus oma dekaani või õppeprorektori või isegi rektori jutule pääseda ilma mitmenädalase ooteajata.

Missugune on hetkel kõige popim eriala?

Euroakadeemias on kõige populaarsemad ärijuhtimine ja keskkonnakaitse. Ärijuhtimise (või sarnased) erialad on praegu mitte ainult Eestis, vaid terves maailmas vaieldamatult kõige populaarsemad nii bakalaureuse- kui ka magistriõppes. Populaarne on keskkonnakaitse, eriti välisüliõpilaste hulgas.

Aga kui suur on välistudengite osakaal Euroakadeemias ja kust nad põhiosas tulevad?

Välisüliõpilasi on ca 36% ja 22 riigist. Suur osa on Aafrikast, samuti Aasiast, aga ka Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest.

Fantaseerige palun, mida võiks teha paarikümne aasta pärast inimene, kes asub sel aastal teile õppima?

Selleks, et vaadata tulevikku, peab tundma ka minevikku. Meil on täna igalt erialalt silmapaistvaid vilistlasi, oma valdkonna tipptegijaid. Praegused lõpetajad või sisseastujad on 20 aasta pärast inimesed, kes omal suurel või väiksel moel panustavad ühiskonna arengusse.

Praegused lõpetajad või sisseastujad on 20 aasta pärast inimesed, kes omal suurel või väiksel moel panustavad ühiskonna arengusse.

Meie missioon kõige üldisemalt see ju on. Kõrgharidus, ükskõik mis valdkonnas, annab lisaks erialaste teadmiste ja oskuste omandamisele ka võimekuse püstitada iseseisvalt uurimisprobleemi, analüüsida, järeldada, leida vastuseid ja lahendusi ootamatutele küsimustele. Edaspidi ka sellistes valdkondades, mida nii põhjalikult pole õpitud.

Niisiis, koos vahepeal lisanduva elu- ja töökogemusega peaks 20 aasta pärast olema meie tänane sisseastuja laia silmaringiga, haritud ja edukas inimene, kellele pole probleemiks töötada tipptasemel oma kitsas valdkonnas või soovi korral teha karjääripööre või kaks. 65 on uus 35 ja täna ei ole enam üllatav, et elu jooksul omandatakse mitu täiesti erineva valdkonna kõrgharidust ja tehakse mitu karjääripööret. Euroakadeemia sobib nii esimest kui ka teist või kolmandat kõrgharidust omandada soovivale üliõpilasele.

Mainisite silmapaistvaid vilistlasi. Nimetate ehk mõned?

Oksana Tandit, Piret Ilves, Diana Arno, Peeter Rästa ja Anatoli Ein – kõik Eestis hästi tuntud ja edukad moeloojad. Meie tõlketeaduskonna on lõpetanud noorkirjanik Eia Uus. Euroakadeemia igast teaduskonnast on palju vilistlasi, kes tegutsevad era- ja avalikus sektoris tipp- ja keskastme juhi või tippspetsialistina. Keskkonnakaitsjate, ärijuhtide ja sisearhitektide, aga ka rahvusvaheliste suhete korraldajate hulgas – neid on palju.

Kui seisaksite ise sama valiku ees kui praegused noored, siis millisesse teaduskonda asuksite ise õppima Euroakadeemias?

Tundub, et ärijuhtimisse, magistritasemele siis. Sest Euroakadeemia keskkonnakaitse bakalaureuse- ja magistrikraad mul juba on. Või siis kui aus olla, sügelevad mul näpud juba ammu moedisaini järele, hobi korras olen endale ise nii mõnedki hilbud disaininud ja õmmelnud.

Kas ja kuidas aitate oma tudengeid välismaal edasiõppimisvõimaluste leidmisel?

Euroakadeemia on liitunud ERASMUS programmiga, samuti saavad meie üliõpilased, nii kohalikud kui välismaalased, kasutada muid välisriigis õppimise võimalusi. Konverentsid, õppelähetused, koostöö erinevate partnerülikoolidega, Baltic University Programme.