Medalisadu 2007
Erinevalt president Arnold Rüütli ajast pole
autasustavate seas rohkelt endisi kommuniste. Kuid taas kord jäi medalita
Eesti sõjakangelane Rüütliristi kavaler Harald Nugiseks.
Üllataval kombel ei saanud autasu ka Enn Pant, kelle laevafirma Tallink
sooritas mullu suvel Eesti äriajaloo kõige
märkimisväärsema tehingu, ostes Soome reisilaevanduse au ja
uhkuse Silja Line’i. Ilmselt tõmbas kriipsu peale nn
röstriskandaal.
Majandustegelasi on aumärgi saajate seas vaid
kolm: Regio looja Teet Jagomägi, medalitööstur Raul-Roman Tavast
ning transpordi- ja logistikafirmaärimees Eduard Koger.
Autasu saab
Sampo panga juht Aivar Rehe, kuid seda maksuameti endise juhina. Kunagine nn
Daiwa pettuse osaline Juta Maar saab medali riigi raamatupidamise arendamise
eest.
Samuti pälvivad autasu veel kolm ettevõtjat, kes aga
kogusid kuulsust pigem kõrgepalgaliste töömesilaste kui
majandustegelastena. Need on internetitelefoni Skype loojad Ahti Heinla, Priit
Kasesalu ja Jaan Tallinn, kes teenisid oma hea töö eest
tunamullu igaüks ligi 400 miljonit krooni.
Ekspressi tegijatest saab
seekord aumärgi karikaturist Heiki Ernits. Koos kolleeg Janno
Põldmaga valmis tal mullu animafilm “Leiutajateküla
Lotte”, mis võitis kümnete tuhandete eestlaste südamed.
Mõlemad mehed saavad presidendilt Valgetähe IV klassi
aumärgi.
Maarjamaa Risti II klass
Elmar Brok - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa
Parlamendi liige, Saksamaa
Maarjamaa Risti III klass
Denis Badré - Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja,
senaator
Gela Bezhuashvili - Eesti-Gruusia koostöö edendaja,
välisminister
John Bourn - Eesti-Suurbritannia suhete edendaja,
riigikontrolör
Robert E. Hunter - Eesti NATOga liitumisele
kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
Shafik Farhan Jumean -
Eesti-Jordaania suhete korraldaja, Eesti aukonsul Ammanis
Malik Ghulam
Arbi Khar - Eesti-Pakistani suhete korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis
Andrius Kubilius - Balti riikide koostöö edendaja, Leedu parlamendi
liige
Mark A. Pekala - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Timo Rajala - Eesti-Soome energeetikaalase koostöö edendaja
Kirsti Rissanen - Eesti-Soome õiguskoostöö edendaja
Bo
Svensson - Eesti-Rootsi kohtute koostöö edendaja, Rootsi
ülemkohtu president
Hennadiy Udovenko - Eesti-Ukraina suhete
edendaja, Ukraina parlamendi liige
Stanislaw Wilk - Eesti-Poola teadus- ja
kultuurikontaktide edendaja, teoloog
Damon M. Wilson - Eesti-Ameerika
Ühendriikide suhete edendaja
Maarjamaa Risti IV
klass
John P. Beevor - Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja,
Eesti aukonsul Cheltenhamis
Luigi Cecchini - Eesti-Itaalia suhete
korraldaja, Eesti aukonsul Firenzes
Rainer Henn - Eesti-Austria suhete
korraldaja, Eesti aukonsul Viinis
Tor Ottar Karlsen - Eesti-Norra suhete
edendaja, tormiabi organiseerija Pärnumaale
David Kramer -
Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete arendaja, Eesti
koostööpartner abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias
Ulf Lange -
Eesti-Saksamaa suhete korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis
Marja-Liisa
Löyttyniemi - Eesti-Soome suhete edendaja
James Bradley Oates - Eesti
toetaja Suurbritannias
Maarjamaa Risti V klass
Irja Dittmann-Grönholm - eesti kirjanduse tõlkija,
Saksamaa
Tord Ingemar Eriksson - Eesti-Rootsi
põllumajandusteadlaste koostöö edendaja
Pentti
Kangasluoma - Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Kari Pitkänen -
Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja
Jens Skrumsager Skau -
Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, T
aani
Riigivapi III klass
Jüri Engelbrecht
- akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994-2004
Riigivapi V klass
Gunnar Grünthal -
vabadusvõitleja
Helga Hinno - vabadusvõitleja
Aime
Humal - vabadusvõitleja
Vilma Jõesalu -
vabadusvõitleja
Miia Jõgiaas - vabadusvõitleja
Asta Klais - vabadusvõitleja
Valter Pajumets -
vabadusvõitleja
Aino Poom - vabadusvõitleja
Ülo
Raidma - vabadusvõitleja
Endel Reiljan - vabadusvõitleja
Aksel Saluorg - vabadusvõitleja
Aleksei Uibu -
vabadusvõitleja
Kalmo Urke - vabadusvõitleja
Herman
Vesker - vabadusvõitleja
Valgetähe II klass
Christakis Charalambides (Stefanus) - Eesti kirikuelu edendaja,
Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit
Valgetähe III klass
Ants Noot - riigiametnik,
põllumajanduse edendaja
Andres Oopkaup - riigiametnik,
põllumajanduse edendaja
Aivar Rehe - Maksu- ja Tolliameti
töö edendaja
Valgetähe IV klass
Tõnu Ader - riigiametnik, lennuohutuse edendaja
Tiit
Arumäe - arhiivinduse arendaja
Aleksandr Bronštein - Tallinna
sünagoogi ehituse toetaja
Peeter Eek - riigiametnik,
jäätmekäitluse arendaja
Jaan Elken - maalikunstnik,
õppejõud
Heiki Ernits - kunstnik, filmilooja
Madis Ernits - jurist,
õigusteadlane
Andres Heinapuu - soome-ugri rahvaste õiguste
eest seisja
Innokenti Hiet - kirikuelu edendaja,
kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal
Paul Douglas Hillier -
dirigent, muusikaelu edendaja
Astrid Ivask - Eesti-Läti
kultuurisuhete edendaja
Teet Jagomägi - ettevõtja
Jaak
Juhansoo - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Eve-Külli Kala
- diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Peeter Kaldur -
kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Alar Karis - kõrghariduse
edendaja, Eesti Maaülikooli rektor
Alar Kirs - riigiprokurör
Riina Miriam Knipe - Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja,
Eesti aukonsul Kaplinnas
Heinu Koitel - Eesti patendinduse taastaja ja
edendaja
Inger Kraav - kasvatusteadlane
Helvi Kuus - eestluse hoidja
Venemaal, eesti keele õpetaja Krasnojarskis
Heino Kuusik - kohaliku
elu edendaja Võrumaal
Rein Käsk - vanglate kaplaniteenistuse
arendaja
Toomas Kööp - Eesti kiirguskaitse süsteemi
ülesehitaja
Helvi Laane - eestluse hoidja Venemaal
Mart William
Laanemäe - diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Vello Lahtvee -
kohtunik
Tõnu Lehtsaar - kõrghariduse ja usuteaduse
edendaja, Tartu Ülikooli professor
Ivar Leimus - ajaloolane
Lauri Leppik - sotsiaalkindlustuse edendaja
Vahur Linnuste - Eesti ja
Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja
Rein-Karl Loide - füüsik,
Tallinna Tehnikaülikooli professor
Juta Maar - riigi raamatupidamise
arendaja
Raul Meel - maalikunstnik ja graafik
Leo Metsar -
tõlkija ja prosaist, Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja
Reet Neimar - teatriteadlane ja pedagoog
Kalju Nurk - kohaliku elu
edendaja Ida-Virumaal
Tõnu Osa - kohaliku elu edendaja
Läänemaal, päästetööde korraldaja
Jüri
Paap - kohtunik
Jaan Penjam - informaatikateadlane, Tallinna
Tehnikaülikooli professor
Voldemar Promet - kultuurielu edendaja
Janno Põldma - filmilooja
Niina Raadik - rahvatantsupedagoog,
koolinoorte tantsupidude algatajaid
Priit Rannut - kirikuelu edendaja,
diakooniatöö arendaja
Jüri Raudsepp - kirikuelu edendaja,
hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates
Margus Rava -
diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Väino Reinart - diplomaat,
välissuhtlemise edendaja
Elmar-August Reinsoo - kirikuõpetaja,
kohaliku elu edendaja Saaremaal
Endel Rihvk - Tallinna Ülikooli
õppejõud, tööõpetuse edendaja
Rait Roosve -
panganduse edendaja
Tanel Ross - panganduse edendaja
Igor
Rõtov - ajakirjanik
Jaan Saar - keskkonnakaitsja
Ülle
Saar - prokurör
Einar Sanden - kirjanik
Ülo Sarv -
riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja
Toomas Siitan -
muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Jevgeni
Smirnov - massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja
Narvas
Avo Suurthal - riigiametnik, välissuhtlemise edendaja
Ülle Särgava - riigiametnik, õigusloome edendaja
Tatjana Šahhovskaja - raamatukoguhoidja, Eesti-Vene kultuurisuhete
edendaja
Martin Zobel - teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli
professor
Lauri Tabur - riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja
Sten Tamkivi - ettevõtluse arendaja
Raul-Roman Tavast -
ettevõtja
Reet Teder - jurist, majanduselu edendaja
Küllike Tohver - Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete
arendaja
Jüri Truusa - riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja
Olev Träss - eestluse hoidja Kanadas
Mati Valdma -
energeetikateadlane
Eva Vanamb - jurist, Eesti Euroopa Liiduga liitumise
korralda
j a
Sulev Vare - kohaliku elu edendaja Läänemaal
Uno
Veenre - muusikapedagoog, koorijuht
Meeli Veskus - riigiametnik,
raamatukogunduse arendaja
Jaan Vilval - eestluse hoidja Rootsis
Valgetähe V klass
Tiiu Aedmäe -
ametiühinguliikumise edendaja
Saida Ausing - riigiametnik,
sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja
Juhan Bachmann - energeetika
arendaja
Inge Dobrus - omavalitsustegelane Viljandimaal
Hele Ellermaa
- raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
Helgi Erilaid -
raadioajakirjanik
Malle Ermel - raamatukoguhoidja
Konstantin Gorlov -
tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Tiiu Greenbaum - riigiametnik,
õigusloome arendaja
Edgar Hansen - õpetaja, kutsehariduse
edendaja
Ahti Heinla - internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Sirje Hiiemäe - kohtuametnik
Aleksandr Iljin - rahvusvähemuste
kultuurikoostöö edendaja
Lehte Ilves - ajakirjanik, kohaliku
ajakirjanduse edendaja Läänemaal
Urve Jõgi -
õpetaja
Lehho Jõumees - õpetaja
Gea Järvela
- loodushariduse edendaja
Marika Kahar - kirikumuusika edendaja,
organist
Peeter Kaldre - teleajakirjanik
Ain Kallis - ilmateadlane
Priit Kasesalu - internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Linda Kask -
raamatukogunduse edendaja
Margus Kasterpalu - teatrielu korraldaja
Pille Kibur - alushariduse edendaja
Rein Kikas - riigikaitse
õpetaja
Gina Kilumets - riigiametnik, andmekaitse valdkonna
arendaja
Jaan Kivistik - aiandusõpetaja
Eduard Koger -
ettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal
Katrin Koik - diplomaat,
välissuhtlemise edendaja
Veiko Kopamees - riigiametnik, jurist
Ülo Korjus - kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Edith Kotka Nyman -
eestluse hoidja Rootsis
Mai Kreem - eestluse hoidja Kanadas
Piret
Kruuspere - kirjandusteadlane
Ago Kuru - eestluse hoidja Austraalias
Argo Kuusik - ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Ene
Käpp - täiskasvanute koolitaja
Harri Kübar - kohaliku elu
edendaja Valgamaal
Raivo Külasepp - ettevõtluse edendaja
Ene Laanes - õpetaja
Harri-Koit Lahek - patendinduse edendaja
Anne Lindma - riigiametnik, regionaalhalduse edendaja
Gea Ling -
riigiametnik, kohtuekspert
Ene-Külli Lokk - õpetaja
Laur
Lukin - suusatreener
Meelis Maripuu - ajaloolane, inimsusevastaste
kuritegude uurija
Helmi Metsala - veterinaararst
Mait Mäekivi -
filmilooja
Helle Noorväli - kutsehariduse edendaja
Lääne-Virumaal
Dagmar Normet - lastekirjanik
Ursel Oja -
õpetaja
Alar Ojalo - kultuurielu edendaja
Elle Ott -
sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal
Aita Ottson - õpetaja
Aavo Paabo - teedevõrgu arendaja Tartumaal
Imbi Paju -
ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal
Heik Past
- maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal
Anton Peek - talunik,
kohaliku elu edendaja Viljandimaal
Anne Peäske - kohaliku elu
edendaja Lääne-Virumaal
Tiiu Peäske -
viiuliõpetaja
Alfred Pisuke - viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis
Ljudmilla Poljakova - ajakirjanik, integratsiooni edendaja
Jaak Prozes -
vähemusrahvuste koostöö edendaja
Aarne Rannamäe -
teleajakirjanik
Kalev Rattus - autoriõiguse kaitse korraldaja
Aime Reedi - riigiametnik
Anne Ribelus - õpetaja, eesti keele ja
kultuuri hoidja Soomes
Kairi Rikko - riigiametnik, kaitseressursside ameti
arendaja
Evald Rink - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ago
Ruus - filmilooja
Laivi Rõõmus - ametiühinguliikumise
edendaja
Juhan Salum - töökeskkonna arendaja
Christi Sepp -
õpetaja
Reet Sildn
ik - kohtunikuabi
Nadežda Sinjakova - tekstiilitööstuse
arendaja Narvas
Ülo Sirp - kohaliku elu edendaja Harjumaal
Aili-Nelside Soop - koorijuht, kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Naima
Suude - nahakunstnik
Iivi Zajedova - Eesti-Tšehhi kultuurisuhete
edendaja
Jaan Tallinn - internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Tiina Tapupere - riigiametnik, infotehnoloog
Luule Tartlan -
põllumajandusteadlane
Ausma Taves - eestluse hoidja Austraalias
Leonid Teder - insener, leiutaja
Virve Toode - maakondliku arengu
edendaja Järvamaal
Virve Tooming - kohaliku elu edendaja
Ida-Virumaal
Väino Treiman - treener, kohaliku spordielu edendaja
Jõgevamaal
Jaan Tults - sõudetreener
Jaan-Eik Tulve -
koorijuht, muusikaelu korraldaja
Heino Uuetalu - ehitusinsener,
restauraator
Tõnu Vaask - metsamajanduse korraldaja
Toivo
Vahar - metsamajanduse korraldaja
Virve Vaher - eestluse hoidja Ameerika
Ühendriikides
Rein Valdru - lasketreener, spordielu edendaja
Anna Vankova - kirikuelu edendaja
Aivo Viirlaid - mäeinsener
Heino Vipp - keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja
Mai Reet Vomm
Järve - eestluse hoidja Kanadas
Luise Õuna - õpetaja
Valgetähe medal
Epp Abram - riigiametnik,
raamatupidaja
Elvi-Aino Leitmäe - ajaloo talletaja
Bernhard
Nukka - ajaloo talletaja
Vaike Peets - ajaloo talletaja
Maia
Raudseping - teadlane, sordiaretaja
Milvi Tiimus - ajaloo talletaja
Helmine Veske - ajaloo talletaja
Rita Warfia - riigiteenistuja Eesti
Suursaatkonnas Saksamaal
Eesti Punase Risti III klass
Oivi Aakre - reumatoloog, tervishoiu edendaja
Karl-Andres Kants
- ortopeed, tervishoiu edendaja
Jüri Männiste - kirurg, arstide
koolitaja
Ljudmilla Priimägi - viroloog, tervishoiu edendaja
Octave Hubert Alphonse Regout - humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide
toetaja, Holland
Alo Tammsalu - päästeametnik,
päästeteenistuse edendaja
Matti Tarum - taastusravi arst,
tervishoiu edendaja
Gennadi Timberg - uroloog, tervishoiu edendaja
Margus Viigimaa - südamearst, tervishoiu edendaja
Eesti Punase Risti IV klass
Inga Freiberg -
lastekirurg, arstide koolitaja
Ines Jakobson - kolmikutega perekondade
liikumise korraldaja
Riina Kalamees - proviisor
Ivar Kaldasaun -
päästeametnik
Jaan Kallas - hoolekande edendaja
Heljut
Kapral - arst, vabatahtlik abistaja
Ago Kivilo - nägemispuudega
inimeste abistaja
Aime Kull - õendusala edendaja ja õdede
koolitaja
Silvia Künnapuu - nefroloog, tervishoiu edendaja
Jüri Männik - lastepsühhiaater, pereteraapia edendaja
Leonid Pahhutši - päästeametnik, elupäästja
Sirje Plank - epidemioloog, tervishoiu edendaja
Raoul Raidna -
päästeteametnik
Tauno Suurkivi - päästeteametnik
Mäido Sõlg - vereandja
Mihkel-Kalju Tammeveski -
vereandja
Andre Tammik - päästeametnik
Jaakko Valve -
soomepoiste abistaja, Soome
Vello Vengerfeldt - psühhosotsiaalse
rehabilitatsiooni edendaja
Eesti Punase Risti V klass
Jelena Aasloo - koduõde
Arkadi Bassov -
Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest
osavõtnute abistaja
Väino Esken - humanitaarabi vahendaja
Galina Glebova - perearst
Veikko Johannes Harjunpää -
humanitaarabi vahendaja, Soome
Karl-Heinz Hebrok - sotsiaaltöö
ja kutseõppe toetaja, Saksamaa
Ants Hinno - vereandja
Juhan
Lepik - vereandja
Valentina Mostepanova - nina-kõrva-kurguarst
Johan Nordström - humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Silvia Oja
-eakate abistaja
Si
r je O tstavel - perevägivalla ohvrite abistaja
Aleksei Petrov -
elupäästja
Heino Puudak - humanitaarabi vahendaja
Tiina
Põldeots - vereandja
Kalju Põldsaar - vereandja
Jüri Reinmann - Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede
likvideerimisest osavõtnute abistaja
Katti-Eha Rink - vereandja
Peeter Roosalu - vereandja
Maret Zelinski - vereandja
Vaike
Talpsepp - eakate abistaja
Tiina Taur - vereandja
Boris Tilov -
elupäästja, Venemaa
Oiva Eljas Voutilainen - humanitaarabi
vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome
Eesti Punase Risti
medal
Mihkel Liiv - vabatahtlik abistaja
Anette-Marlen Ott -
vabatahtlik abistaja
Kotkaristi I klass
James
L. Jones - Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Ameerika
Ühendriigid
Kotkaristi III klass
Urmas
Muld - kaitseliidu arendaja, major
Kotkaristi IV klass
mõõkadega
Anatoli Semjonov - kaitseväelane,
meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapten
Kotkaristi IV klass
Mihhail Bendt - sõjaliste
teenetega vabadusvõitleja
Lauri Einre - kaitseväelane,
reservohvitseride liikumise edendaja, kolonelleitnant
Fred Kaasik - Eesti
piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Hugo Kalberg - sõjaliste
teenetega vabadusvõitleja
Raivo Küüt - politseiametnik
Taavi Laanepere - kaitseväelane, major
Mark Majorov -
kaitseväelane, kapten
Mart Mikkelsaar - kaitseväelane,
kolonelleitnant
Hindrek Piiber - Eesti piirivalve taaslooja ning
ülesehitaja
Heino Piirsalu - reservohvitseride liikumise edendaja,
kapten
Ernst Raiste - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Raudsepp - politseiametnik
Arved Taschkin - sõjaliste
teenetega vabadusvõitleja
Ants Toompuu - Eesti piirivalve taaslooja
ning ülesehitaja
Mart Vendla - kaitseväelane, kolonelleitnant
Ivo Värk - kaitseväelane, vanemleitnant
Kotkaristi V klass mõõkadega
Meelis
Jõemaa - kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13
ülem, nooremleitnant
Kotkaristi V klass
Enn Hansson - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ilo Hindreus - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalev
Ilves - politseiametnik
Ants Jaanru - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Arnold Kangro - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Allar Karu - politseiametnik
Enno Koppas -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
August Krull -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karli Kukk -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Richard Ligi -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Manivald Lume -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arved Malm -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rudolf Murekas -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Alfred Mägi -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karl Oberg - Eesti
piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Andres Oimar -
piirivalveametnik, leitnant
Endel-Raimund Parm - sõjaliste
teenetega vabadusvõitleja
Tiit Põder - Eesti piirivalve
taaslooja ning ülesehitaja
Priit Pärkna - politseiametnik
Ernst Päästel - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Vello Raie - sõjaliste teenetega
vabadusvõitleja
Edgar Reindla - kaitsepolitseiametnik
Ahto
Soorm - kaitsepolitseiametnik
Mati Terve - piirivalveametnik,
vanemleitnant
Urmas Umbleja - kaitsepolitseiametnik
Endel Varjak -
sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ahto Võhma - pii
ri va lve ametnik, kapten
Kotkaristi kuldrist
mõõkadega
Hardi Heinsar - kaitseväelane,
meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral
Ülle
Järvik - kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani
missioonil, nooremveebel
Ando Mesi - kaitseväelane,
meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel
Kotkaristi kuldrist
Jaanus Lensment -
kaitseväelane, veebel
Gaido Nurmsalu - kaitseväelane,
staabiveebel
Kalev-Tarvo Pärn - kaitseväelane, vanemveebel
Siim Toomik - kaitseväelane, staabiveebel
Kotkaristi
hõberist
Grigori Fenko - politseiametnik
Heli
Kesklaas - Sisekaitseakadeemia õppejõud
Helve Prual -
kaitseväe vanemametnik
Enn Pustak - politseiametnik
Lenno
Reimand - politseiametnik