Mustkunsti meister selgunudTegija

 (2)
                 
Meelis Kubo (Kairi Prints)
Meelis Kubo (Kairi Prints)
---
Tuliste vaidluste ja pingelise analüüsi tulemusena määras žürii pühapäeval Cabaret Rhizome’is toimunud Eesti esimese lähivaate-mustkunsti võistluse võitjaks Meelis Kubo (27).

Tema saadetakse nüüd samasugusele võistlusele Soome. See on suur asi, sest teise maa mustkunstnike siseringi pääseda on võlutrikk omaette.

“Tunne on ülev,” ütles võitja. “Kuigi alguses tundus natuke kahtlane mustkunstiga võistelda, oli kokkuvõtes tegu väga positiivse ettevõtmisega. Võistlus pani mind rohkem harjutama ja uutes suundades mõtlema. Sellised üritused tõstavad oluliselt ka mustkunsti üldist taset.”

Kuus osalejat – Tom Pintson, Fred-Erik Johanson, Kevin-Chris Tõnissoo, Alex, Mikk Pärg ja Meelis Kubo – suutsid haneks tõmmata ka spetsiaalselt kokku kutsutud eriti teravapilgulise publiku. Sest mustkunstnikuga võrreldes on ka keskmisest kirkama silmavaatega inimese silmad ikkagi ebamugavalt paigutatud ega suuda haarata kõiki detaile.

Võistlejate eeskava pidi kestma kuni kümme minutit ja ainsaks tingimuseks oli sessiooni käigus midagi söödavat või joodavat välja võluda. Öelda võib vaid niipalju, et ilmus veine ja köögivilju, lendas kaardipakke ja õhupalle, sülitati tuld ja tõrva... Ehk teisisõnu: kuigi aeg on hetke sees, oli hetk ajast ees.

Võlumiseks läks lahti juba enne, kui võistlus pihta hakkas. Erich Udras (kes on ka Eesti Mustkunstnike Liidu esimees) tõmbas pahaaimamatu pealtvaataja kõhust välja palli ning kõrvast mündi. Mustkunsti klassikast, pikkade kõrvadega jänesest, rääkimata.

Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare