Advokaadid blokeerisid Kanguri arvutist leitud dokumentide avaldamise
Pärast pooleteistnädalast vaheaega jätkus Liivalaia kohtumajas maadevahetuse kohtuprotses.
Teisipäeval oli plaanis avaldada osa Maa-ameti endise juhi Kalev Kanguri arvuti kõvakettalt leitud dokumentidest. Maadevahetuse protsessil on tõenditeks Kalev Kanguri arvuti kõvakettast tehtud kaks koopiat. Kohtusse oli toodud kõvaketta koopia, mida kasutasid uurijad. Advokaat Jüri Leppik tegi ettepaneku kontrollida koopia digitaalselt sõrmejälge* ehk räsi (i.k. hash). Hash võtme kontrollimine,mis kestis ligi tund aega ei andnud tulemuseks kohtutoimikusse kantud hash võtit. Ka kaitsepolitsei spetsialist ei osanud seletada, miks hash võti on vahepeal muutunud. Kuna dokumentide muutmine kõvakettal ei ole garanteeritud, siis tegid kohtualuste advokaadid ettepaneku mitte avaldada Kanguri kõvakettalt leitud dokumente. Prokurörid Feldmanis ja Ombler rõhusid oma sõnavõttudes tõendite audentsusele ja veel ühe puutumatu koopia olemasolule kaitsepolitseis.
Kalev Kanguri kaitsja Margus Mugu tegi omakorda kohtule taotluse mitte avaldada Kalev Kanguri arvuti kõvakettalt leitud dokumente, sest arvuti ja muud elektroonilised seadmed tagastati Kalev Kangurile vale numbriga turvakotis, mistõttu ei ole võimalik tagada, et keegi ei muutnud ka originaal kõvaketta sisu enne kui sellest koopiad tehti.
Kohtunik Lõõnik otsustas, et protsessi jätkamiseks tuuakse kohtusse teine (puutumatu) kõvaketta koopia. Protsess jätkub homme.
Maadevahetuse protsessi raames on kohtu all rida ametiisikuid ja ettevõtjaid, kes süüdistuse järgi tegid koostööd riigile kuuluvate kinnistuste soodsatel tingimustel omandamiseks.
digitaalne sõrmejälg ehk räsi – unikaalne bitijada, mis on matemaatiliselt tuletatud allkirjastatava dokumendi enda bitijadast. Räsi allkirjastataksesalajase allkirjastamisvõtmega. Algdokumendist, allkirjadest ning PKI asutuselt (Eestis Sertifitseerimiskeskus) saadud allkirjade kehtivuskinnitusest ning toimingu ajatemplist moodustatakse digitaalne dokumendi konteiner. Viimase ehtsust saab nüüd kontrollida salajasele allkirjastamisvõtmele vastava avaliku võtme abil – kui avaliku võtmega arvutatud räsi langeb kokku allkirjastatud dokumendi räsiga, on dokument täpselt see, mis ta oli allkirjastamise hetkel. Kui aga dokumenti on vahepeal muudetud, siis avaliku võtmega samasugust räsi enam arvutada ei õnnestu ning vastav programm annab teada, et allkiri ei ole kehtiv.