1992. aasta lõpus saabus presidendi kantseleisse Kadriorus hulk kaste Soomest, millest enamik sisaldas väikese riigivapi kujutisega kirjapaberit kuulsal Soome Terreuse vesimärgiga käsitööpaberil.
Politseinik ja pankur trükkisid Tartus valeraha. „Need olid valmistatud nii hästi, et isegi pangad ei kahelnud ehtsuses“ (4)
Hästi organiseeritud kurjategijate jõuk valmistas põrandaaluses trükikojas õigetest peaaegu eristamatuid valerahasid.
Märtsis 1933 puhkes Eesti välisministeeriumis diplomaatiline skandaal. Berliinist saabus ärev teade, et sealne Eesti aukonsul on muu hulgas pistise andmise pärast arreteeritud.
Parteiaktivistid nagu Smuul ja Vaarandi polnud manukad. Lisaks vara üleskirjutamisele nad ka valvasid ja püüdsid küüditatavaid.
Smuuli osalusel Jõepere talust küüditatute traagiline lugu. „Autojuht ütles: vii vokk tuppa tagasi, sa lähed Siberisse“ (152)
Kõue vallas Harjumaal asunud suur ja ilus talu pühiti märtsiküüditamisega peaaegu jäljetult maa pealt.
Politsei jahtis mitmeid kuid jultunud vargajõuku, kuhu kuulusid kurjategijad pikanäpumeestest miljonärini välja (12)
Üle poole aasta hoidsid vargad hirmu all pealinna jõukamaid kodanikke, murdes sisse nende elamistesse ning viies kaasa kallihinnalisi ehteid ja muud väärtuslikku kraami.
Hullem kui mõrvamine. Eesti naiskodukaitse juhid kaotasid isamaalisuse tõttu elu, nende mantlid anti riigi tuludesse (55)
Katkend raamatust „Ülekohtu toimikud 2“, milles kajastatud naiskodukaitse juhtide traagilised lood 1940. aastatel.
Harju tänaval kirjanike maja seinal olev Juhan Smuuli bareljeef on ajanud kirjanike liidu lõhki. Ühed tahavad selle maha võtta, teised alles jätta. Otsus sõltub vastusest küsimusele: kas Juhan Smuul võttis osa eestlaste küüditamisest 1949. aastal?
90 aastat tagasi ilmusid Eesti lehtede esikülgedel teated rängast katastroofist. 73 inimelu nõudnud Akroni purunemine oli tsepeliinide ajaloo ohvriterohkeim õnnetus.
Kolmekümnendate aastate Eestis kandis trellide taga karistust ootamatult palju kurjategijaid.
Päevalehe teatel pidi Tallinna tulema Afganistani kuningas. Vaimuka nalja haneks läksid isegi riigikogu liikmed abiesimehega eesotsas.
Pornoprotsess Tallinnas: kuigi nii mõnigi välismaaline nähe võib tunduda valus me külamehe silmale, ei ole see veel kõlblustunnet alandav.
Riigikogu algusaegade üks suuremaid kurioosumeid: riigivaenlaste pääsemine parlamendi liikmeks otse vangikongist (12)
Äsjased valimised näitasid, et üha tõenäolisemaks muutub Eesti riigi suhtes vaenulike ja äärmuslike vaadete esindajate pääsemine Riigikokku. Meie parlament on aga selle kord juba läbi elanud.
Ukrainlastele lubatud Leopard tankid kannavad Saksa tankitööstuse vanu traditsioone. 1944. aasta talvel ja kevadel Narva lahingus tegid Saksa rasketankid Tiigrid venelaste seas korralikku laastamistööd.
Eesti duellipealinnas Tartus ei klaaritud solvanguid mitte vabandust paludes, vaid üksteist tulistades.
Keelatud armastus viis võluva itaallanna ja inglase lõpuks Tallinnas kohtupinki.
Lenduriunistusega eestlanna ilmasõjas: „Naised läksid kaevikuid kaevama, labidad õlal, ja laulsid“ (3)
Sõjaväelenduri ametist unistanud Magda tegi teise maailmasõja alguses läbi retke Lääne-Euroopast kodumaale Eestisse.
Ähvardustele vaatamata käisid eestlased mitme aastasaja vältel Rootsi kuningatelt mõisnike omavoli vastu kaitset otsimas.
Sõjaeelse Tartu panid kihama sissemurdmised kullassepaäridesse, mille käigus viidi minema ühtekokku sada kilo kuld- ja hõbeesemeid.
Wabariigi ajal oli Eestis riigiametnik, kes ohjas kasumiahneid kaupmehi ja kaitses rahvast hüppeliste hinnatõusude eest.
1931. aastal jõulupühal lahvatas Maarja-Magdaleenas vägivaldne usutüli, mida lehtedes võrreldi metsikute suguharude, aga mitte eestlaste käitumisega. Jõulukurioosumeid jagus mujalegi Eestisse.
Veebruaris 1933 Venemaalt Eestisse põgenenud ingerlastele varjupaika ei antud ja neil tuli asuda jalgsi surmaretkele üle mere.
Ei tohi unustada, et punamonumentide püstitamisele eelnes Eesti omariikluse sümbolite, vabadussõja monumentide purustamine ja meie rahvusliku kirjavara hävitamine okupantide poolt.
Sünge paralleel ajaloost. Dnepri ääres on ukrainlastel võimalus korraldada venelastele Stalingrad (59)
Novembris 80 aastat tagasi sai alguse Saksa vägede katastroof Stalingradis. Kas nüüd terendab katastroof ka venelastele?
Sada aastat tagasi, novembris 1922 loodi Eesti piirivalve, mille algusaastad olid kui seiklusromaan.
Äsjase mobilisatsiooni eest Läände pagenud Vene mehed tulnuks koguda laagritesse ja allutada taustakontrollile, nagu tehti seda 1945. aastal Baltikumist pärit sõjapõgenikega.
Kas üllatud? Mida hindasid naised ja mehed teineteises kolmekümnendatel? Mehed olid kriitikas tagasihoidlikumad (38)
Kas moodne daam või vanamoeline kodukana? Millal on naine vana? Milline peab olema tänapäeva mees?
Esimese maailmasõja ajal oli Vene marurahvuslaste unistuseks viia Eestis läbi etniline puhastus. Lahti tulnuks saada baltisakslastest ning polnuks paha veidi ka eestlasi rappida.
INTERVJUU | Mart Laar: põllumajanduse hävitamisega mul suurt pistmist pole, aga kolhoose ma tõesti ei sallinud (483)
21. oktoober 1992 oli üks neist päevadest ajaloos, mis Eesti elu pöördumatult muutsid. Sel päeval ametisse astunud Mart Laari (32) juhitud Isamaa, Mõõdukate ja ERSP valitsus muutis Eestit pöörase tempoga ning peaminister ise muutus ruttu kogu maailma välisajakirjanike lemmikuks.