Südamesõbrad parun Heinz von Ungern-Sternberg ja Ulrich Brasche olid hulljulged lendurid. Mõlemad kukkusid lennukiga alla ja mõlemad istusid Patarei vanglas.
Sõjaeelses Eestis alkoholitarvitamise vähendamisega suurt ei tegeldud, iga viinapudeli hinnast läks kümnendik relvastusele (16)
Sõjaeelses Eestis alkoholitarvitamise vähendamisega suurt ei tegeldud, sest iga ostetud pudel viina tõi riigile sisse kopsaka rahasumma.
Akadeemikust alkeemik Aleksander Poleštšuk üritas Tartu ülikooli teadlaste silme all elavhõbedast kulda teha.
Ennesõjaaegne Eesti Vabariik paistis silma maksude rohkuse poolest, ületades selles mäekõrguselt näiteks meie põhjanaabrid.
Rahvusvahelise põgenikeorganisatsiooni IRO dokumentidest paljastub nii Mäe harmooniline koostöö natsidega kui ka tema astumine USA luure teenistusse.
Juba 13. sajandil võis Eestis trahvi saada omavolilise metsaraiumise eest. Kasvavad linnad vajasid palju puitu (28)
Riigimetsast raiutud puidu odava müümise ümber sel suvel puhkenud skandaalis polnud midagi iseäralikku. Aegade algusest saadik on eestlastele tundunud, et riigi- ja sageli ka eramets on igaühe oma.
Juba kaheksakümnendate lõpus suples üks läbi aegade tuntumaid Eesti allilmategelasi rahas.
DOKUMENT SALATOIMIKUST: Miilitsaülema kiri KGB-le kirjeldab, kuidas loodi kord majja kunstnik Siim-Tanel Annuse legendaarsel performance’il detsembris 1987.
„Pardal oli mõrvar ja kurjategijad, keda ükski riik ei soovinud.“ Maailmakuulsa kunstniku seiklused eestlaste „mereröövlilaeval“ (11)
Legendaarne austria kunstnik Hundertwasser oli tekipoiss Eesti auriku S/S Bauta reisil Rootsist Inglismaale septembris 1956.
Hiljuti välja tulnud haruldastel fotonegatiividel aastast 1937 on jäädvustatud Poola lennufirma LOT’i kõige kaugema ja eksootilisema lennuliini pidulik avamine.
Päevavalgele tuli ligi sada Wiiralti senitundmatut joonistust. Nende seas on hulk punaokupantide üle halastamatult irvitavaid pilte.
Neli päeva ja ööd tuli paadipõgenikel võidelda Läänemerel tormi ja neljameetriste lainetega.
ARHIIVIST | Taasiseseisvumise üks suurimaid saladusi: kuhu kadus Mart Helme poolt tema väitel tehtud Meri-Jeltsini kohtumise memo? (105)
Juulilepingute sõlmimise aluseks olnud presidentide Lennart Meri ja Boriss Jeltsini ajaloolise kohtumise salajane memo on jäljetult haihtunud.
Välismaised aferistid saabusid Eestisse lihtsameelseid püüdma, esinedes küll klaverikunstniku, küll diplomaadina.
Ligi 12 miljonit röövitud Eesti krooni, kuus süüalust ja külalisesinejad Venemaalt – nii saab kokku võtta Eesti suurima raharöövi, millest möödub tänavu 25 aastat.
SUUR LUGU | Kennedy atentaat: saatuslik päev, mõrtsukas ja vandenõuteooriad. Taaselustasime selle päeva traagilised sündmused (58)
2023. aasta novembris möödus 60 aastat Ameerika Ühendriikide 35. presidendi John F. Kennedy mõrvast. Ekspress taaselustab tol päeval Dallases aset leidnud traagilised sündmused.
Maja Meriväljal Väina tee 21 teatakse kui Margarita Voitese kodu. Kuid see oli ka ettevõtja August Amose ja tema pere kodu.
Iraani filmimees väntas natsidele propagandafilmi Eesti kohta. Vaatajaid ehmatati verdtarretavate kaadritega (156)
Riia filmistuudios Teise maailmasõja ajal tehtud film „Punane udu“ ehmatas vaatajaid verdtarretavate kaadritega kommunistide sooritatud tapatöödest Eestis ja Lätis.
Hiltoni hotelli vastas alustatud torutööd tõid päevavalgele väärt arheoloogilise leiu.
Wiiralti kunstikogu pääses 1944. aasta pommitamisest imekombel. See on tema Euroopasse pagemise lugu (7)
Eesti kunsti silmapaistvaima klassiku Eduard Wiiralti paoretked sõjatules Euroopas viisid ta Tallinnast lõpuks Pariisi välja.
Hitleri suures raamatukogus oli vähemasti üks Eestis trükitud raamat, kuid tegemist pole ei Tammsaare ega ka Eestit tutvustava teosega.
Eestlased saatsid oma naabreid teise ilma küll revolvri, küll püssi, küll pussiga.
Veel suve hakul 1914 ei uskunud Saksa keiser Wilhelm II, et puhkeb sõda. Ometi läks see nii.
SS-i juht Heinrich Himmler mitte ainult ei käinud siin sõja ajal, vaid suisa saalis Saksamaa ja Eesti vahet.
Suur kartulitehing venelastega tõi kaasa süüdistused Eesti kartuli halvas kvaliteedis ja hullud nõudmised.
Eestiaegne kana munes keskmiselt 98 muna aastas.
Märtsiküüditamise aastal 1949 arreteeris julgeolek põrandaaluse grupi, kuhu kuulusid ka suured klassikud Ülo Sooster ja Henn Roode.
Pimedal talvel 185 aastat tagasi Eestimaale reisinud Elizabeth Rigby esimesteks muljeteks olid inimtühjus ja hundid.
Esmaspäeval möödub 75 aastat märtsiküüditamisest, mille eesmärgiks oli eestlaste vabadustahte lõplik lämmatamine ja rahva elujõulisema osa hävitamine.