Eesti Panga töötaja „vahendustasu“ oli 10 protsenti laenusummast. Preemia saamiseks tuli pistist anda. Altkäemaks tegi eestlased vabaks.
90 aastat tagasi toimus Tartu juures Emajõel Eesti ajaloo kui mitte ohvriterohkeim, siis kindlasti üks traagilisemaid autoõnnetusi.
Uude aastasse igivanade tülidega – sotside ja rahvuslaste konflikt lõi lõkkele juba 90 aastat tagasi.
Leningradi parteijuhti Sergei Kirovit peeti opositsionääriks, kelle Stalin lasi NKVD-l ära koristada. Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi mürgitamine FSB poolt muutis vana loo taas päevakajaliseks.
Äsja surnud maailmakuulus spioonikirjanik John le Carré ja eestlasest Rüütliristi kavaler Alfons Rebane olid saatusekaaslased. Carré jäädvustas Rebase ka oma romaanis.
Rahvahääletusel otsustati omal ajal sedagi, et Riigikogus on 100 asemel 50 liiget. Tühiste asjade peale rahva aega ja raha ei raisatud.
Nelja kuuga loodud gripivaktsiin hoidis ära tohutu pandeemia. Miks aga lasti põhja seni ainus tõhus borrelioosivaktsiin?
Ajaloolane ja riigikogu EKRE fraktsiooni liige Jaak Valge on aastaid uurinud kommunistide ja vasakpoolsete tegutsemist Eesti Vabariigis 1920.–1930. aastatel. Tema hinnangul oli N Liitu soosivalt suhtuvaid eestimaalasi rohkem, kui arvatakse.
Salapärased Eesti vabamüürlased: massoonide hulka on kuulunud mitmeid olulisi riigi- ja kultuuritegelasi
Vabamüürlased on Maarjamaal toimetanud juba kaks ja pool sajandit. Eesti Ajaloomuuseumis avati äsja näitus „Vabad müürlased. 250 aastat vabamüürlust Eestis“.
Ilmajäämine Tartu Ülikoolile kuulunud Egiptuse sarkofaagidest ja teistest muististest tähendab ka miljonitesse ulatuvat rahalist kaotust.
Nii kaua, kui me ei tõsta suurte positiivsete ajalooliste lugudega rahvuslikku eneseuhkust, mürgitab pimeda orjaöö müüt meid edasi.
Maailma juhtivas keemiakontsernis närvimürkidega tegelenud Tartu Ülikooli professor Elmar Leppik hoiatas hiljem inimkonda kahjuritõrjevahendite liigtarvitamise eest.
Ligi 150 aastat tagasi ka Eestis tekkinud nn moodsad perekonnad otsustasid lapsi mitte saada, väidab Tallinna Ülikoolis värskelt kaitstud doktoritöö.
Eesti on praegu ÜRO julgeolekunõukogu mittealaline liige, kuid sada aastat tagasi näis isegi pääs Rahvasteliidu lihtliikmeks saavutamatu eesmärgina.
Jänkid soetasid vabastatud neegerorjadele oma riigi – Libeeria. Sadakond aastat hiljem avastasid Rahvasteliidu uurijad, et neegrid olid oma„vabal maal“ hakanud orje pidama.
Võltsmünte nii valati kui ka stantsiti. Pätte ajas valeraha valmistama naisevõtukihk.
Samal ajal, kui Tallinnas avati 1980. aasta olümpiamängude purjeregatt, jõudis Tallinna kinodesse film ka kosmosemeredel seilajatest – „Navigaator Pirx“.
VÄHETUNTUD FAKT: 100 aastat tagasi peatus Tallinnas maailmakuulus Norra polaaruurija ja Nobeli auhinna laureaat Fridtjof Nansen. Mida ta siin tegi?
Kunagise riigipea Konstantin Pätsi monumendi ümber tekkinud diskussiooni, et mitte öelda kisma taustal tasub meenutada, et Eestigi on näinud korduvalt poliitilisi lahinguid kujude vastu.
Poolteist kuud pärast Eesti NSV KGB esimehe Karl Kortelaineni lahkumist suri ka endine KGB Tartu osakonna ülem Anti Talur.
Kes olid Eesti Wabariigi aja tuntumad selgeltnägijad ja tuleviku kuulutajad?
August Komendant (1906–1992) oli 20. sajandi silmapaistvamaid insenere. Tema töid lennunduses ja mujal saab arhitektuurimuuseumis näha juuli lõpuni.
Hennala vangilaagris lasti mais 1918 maha üle 500 punakaartlase. Soomes ilmunud kahes raamatus peetakse peasüüdlaseks Eesti sõjakangelast Hans Kalmu.
Moskvas 3. mail äkksurma surnud endine ENSV KGB esimees Karl Kortelainen (90) oli enamiku eestlaste silmis okupatsioonivõimu kurjuse kehastus.
Julmuse tõttu kurikuulsaks saanud Transilvaania vürstil Vlad Draculal oli „mõttekaaslane“ ka Eestis: Albu krahv Gustav Otto Douglas.
Leninil oli mitmeid ootamatuid sidemeid Eestiga. Arvatakse, et ta on isegi Eestis käinud.
Eestit sajandite vältel räsinud epideemiate näitel võib karta, et isegi kui koroona näitab suvel vaibumise märke, võib sügisel tulla uus laine.
Selle nädala lõpus möödub sada aastat Kaitsepolitsei sünnist. Ülevaade kapo sündmusrohkest ajaloost.
Tudulinna arst Jaan Kerge töötas 1920. aastate lõpus välja süstitava ravimi, mis parandas raskekujulise maohaavandi vaid mõne nädalaga ja mõjus ka maovähile.