Pealinna arstid streikisid nende sissetulekuid vähendavate haigekassa otsuste vastu kaks kuud.
Üks vanapaberitünnist leitud miilitsa salatoimikuist sisaldas ka erakordset KGB originaaldokumenti.
Kaheksakümnendate lõpul suunas tulevane kapo peadirektor Jüri Pihl ka võitlust viru ärikatega.
Hävimisest päästetud dokumendid paljastavad KGB alatuid võtteid, millega 1988. aastal Eesti vabadusliikumist lämmatada püüti.
Juba 13. sajandil võis Eestis trahvi saada omavolilise metsaraiumise eest. Kasvavad linnad vajasid palju puitu (24)
Riigimetsast raiutud puidu odava müümise ümber sel suvel puhkenud skandaalis polnud midagi iseäralikku. Aegade algusest saadik on eestlastele tundunud, et riigi- ja sageli ka eramets on igaühe oma.
Päevavalgele tuli ligi sada Wiiralti senitundmatut joonistust. Nende seas on hulk punaokupantide üle halastamatult irvitavaid pilte.
Neli päeva ja ööd tuli paadipõgenikel võidelda Läänemerel tormi ja neljameetriste lainetega.
ARHIIVIST | Taasiseseisvumise üks suurimaid saladusi: kuhu kadus Mart Helme poolt tema väitel tehtud Meri-Jeltsini kohtumise memo? (105)
Juulilepingute sõlmimise aluseks olnud presidentide Lennart Meri ja Boriss Jeltsini ajaloolise kohtumise salajane memo on jäljetult haihtunud.
Otto Tief juhtis vabadussõjas Kalevlaste Malevat ja tegi 1944. aasta sügisel meeleheitliku katse taastada iseseisva Eesti Vabariigi valitsus. Ent 1927. aastal sattus ta oma metsatehingutega otse toonase metsasõja keskmesse.
Kevadel 70 aastat tagasi süttis keset päeva Oleviste kiriku torn. Tuletõrjujatel õnnestus kirik napilt hävingust päästa.
Harju- ja Järvamaa piirilt, Käpa järve lähedalt avastatud metsavenna punker on unikaalne leid nii selle säilivuse kui ka leiumaterjali iseloomu poolest.
Aardeleiud tõestavad: viikingiaegse Eesti tähtsaim keskus oli hoopis tänase Kohtla-Järve kandis (18)
Viimase kahe aastakümne avastused on kummutanud mõningaid pikka aega püsinud dogmasid.
Välismaised aferistid saabusid Eestisse lihtsameelseid püüdma, esinedes küll klaverikunstniku, küll diplomaadina.
Hiltoni hotelli vastas alustatud torutööd tõid päevavalgele väärt arheoloogilise leiu.
Wiiralti kunstikogu pääses 1944. aasta pommitamisest imekombel. See on tema Euroopasse pagemise lugu (7)
Eesti kunsti silmapaistvaima klassiku Eduard Wiiralti paoretked sõjatules Euroopas viisid ta Tallinnast lõpuks Pariisi välja.
Hitleri suures raamatukogus oli vähemasti üks Eestis trükitud raamat, kuid tegemist pole ei Tammsaare ega ka Eestit tutvustava teosega.
„Ime sündis!…“ juubeldas Eesti Sõna, kui kirjeldas 1943. aasta 28. märtsil Viljandis toimunud ebatavalist sündmust. Sealsest sõjavangide erilaagrist vabastati pidulikult 800 eestlast.
Lapsena ema poolt hüljatud lihtsast sadamatöölisest sai mees, keda Eesti koonduslaagrites tunti „laagri hirmuna“ ja kes saatis kümneid inimesi surma. Ühe inimese moraalse allakäigu lugu.
Eesti Vabariigi sünnidokument Eesti iseseisvuse manifest pandi paberile vene gümnaasiumi kooliteenija kodus.
Eesti tuukrid avastasid Soome lahe põhjast lennukivraki. See leid võib lahendada ajaloo ühe suurima reisilennukiõnnetuse Eestis.
Eestlased saatsid oma naabreid teise ilma küll revolvri, küll püssi, küll pussiga.
Märtsiküüditamise aastal 1949 arreteeris julgeolek põrandaaluse grupi, kuhu kuulusid ka suured klassikud Ülo Sooster ja Henn Roode.
Pimedal talvel 185 aastat tagasi Eestimaale reisinud Elizabeth Rigby esimesteks muljeteks olid inimtühjus ja hundid.
Esmaspäeval möödub 75 aastat märtsiküüditamisest, mille eesmärgiks oli eestlaste vabadustahte lõplik lämmatamine ja rahva elujõulisema osa hävitamine.
EKSPRESSI ARHIIV | Möödub 80 aastat märtsipommitamisest: operatsioon, mille eesmärk oli hävitada Eesti rahulikke elanikke (119)
Õhurünnak Tallinnale algas 9. märtsi õhtul kell 19.45, ohvriks langesid suures osas lapsed, naised ja vanurid. Eestlaste vastupanu see terrorirünnak aga murda ei suutnud.
Nõukogude lennuväe õhurünnak Tallinnale algas 9. märtsi õhtul kell 19.45 ja selle esimene laine kestis kella 21.15ni.
Ligi paarkümmend hinnalist originaaldokumenti käsitlevad Eesti ajaloo olulisemaid leiutisi ehitusmaterjali silikaltsiit ja sõrmikveskit desintegraator.
Konstantin Päts 150 | Ruhnu mees Pätsile: „Sa oled hea ja lahke mees, võid teise korra jälle meile tulla“ (71)
Riigivanema Konstantin Pätsi esimesi visiite Eestis oli sõit vanajumala seljataha – Ruhnu saarele.
Eesti omariikluse alguses 1918.-1919. aastal löödi tsaarivene postmarkidele peal eesti ületrükke. See oli kui sümboolne kinnitus sajandite pikkuse Vene võimu lõpust Eestimaal.