Kadi Kesküla (55) on viimaste aastate jooksul askeldanud kultuurikorraldajana EV100 kunstiprogrammi juhi rollis, Kastellaanimaja juhtivkuraatorina, jaanuari keskpaigas asus ta aga Põhja puiesteel tegutseva Eesti Kaasaegse Kunsti Muusemi (EKKM) administratiivjuhi rolli.

Areen

Pedofiilset prantsuse kirjanikku Gabriel Matzneffi ümbritsev skandaal ei keskendu ainult laste pilastamisele. See avas ka Prantsusmaa oluliste kirjandusauhindade žüriide luukambri, kus jagati auhindu omadele, kirjutab Priit Hõbemägi.

Priit Hõbemägi

Henry Kõrvits aka Genka (46) andis sel nädalal välja uue albumi – tema ning produtsent DEW8 koostöös sündinud kauamängiva „Oleg“. Kusjuures! Kõigi kollektsionääride rõõmuks on „Olegi“ vinüül-, CD- ja kassetiversioonidel eri lisalood (ja ka erinev kujundus). Nüüd aga kostab Genka, mis tema hinge ja v...

Areen

Ühesõnaga. Tervest sületäiest uus­aasta lubadustest ja sihtmärkidest tundub mulle kõige kaalukam plaan hoiduda alanud aastal igasugustest konfliktidest. Tulistest vaidlustest, kaklustest, kraaklemistest, õiendamistest.

Siim Nestor

Kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev teatas pühapäeva õhtul, et lapseealise seksuaalses ahvatlemises süüdi mõistetud kirjanik ja ajakirjanik Peeter Helme arvatakse Eesti Kirjanike Liidust välja.

Areen