„RÖÖPRÄHKLEJAD“ | Jüri Nael: vahel tuleb testida enda piire ja proovida ka seda, mida muidu ei teeks (4)
Särava rahvusvahelise karjääriga lavakunstikooli professor Jüri Nael (49) on multitalent ja heas mõttes haridusesõltlane.
Särava rahvusvahelise karjääriga lavakunstikooli professor Jüri Nael (49) on multitalent ja heas mõttes haridusesõltlane.
Ligi 20 aastat poliitikas tegutsenud Tarmo Lausing (41) ei ole kaks aastat uudiseid lugenud. Salajõe pühamus elav mees on asunud vaimsele teekonnale.
Miks me oleme nõus nende tugevalõhnaliste seenemaitseliste friikate eest mõnes pealinna söögikohas juba 17 eurot maksma? Ekspress võttis jäljed üles ja suundus trühvlijahile.
Aja, energia ja raha kokkuhoid, öeldakse kui ühest suust, miks kodukontorile jätkuvalt truudust vannutakse.
Lähedase sideme teke on mõnevõrra sarnane sõltuvuse tekkega.
See armastuslugu näitab, et päriselu on imelisem ja ootamatumgi kui mis tahes pöörded ja puändid filmisüžeedes.
Abivajajal tuleb vaimse tervise spetsialisti tausta ise kontrollida. Terviseamet ega tarbijakaitse ei tee järelevalvet selle üle, kes end (kliiniliseks) psühholoogiks nimetab. Nii teevad seda ka need, kel vastavat kutset ei ole.
Kõik Paide gümnaasiumi saalis tõusid püsti, kui abiturient Rait Kohk lõpetas loengu oma võitlusest vähiga.
150sentimeetrine nunnu tulnukas Rohaan selle eest ise kusjuures nutsu ei saa!
TABUD ON LANGENUD: Tavaline laupäevaõhtu kaubanduskeskuses. Mõni pere on viinud lapsed batuudikeskusesse, mõni tuleb supermarketist, mõni on käinud kinos või õhtust söömas. Ja jalutab pärast seda... erootikapoodi. Üksi, kahekesi, turvahällis beebiga.
Eesti telemaastiku kaadritaguse superkangelase Kaupo Karelsoni (50) käsi juhib saateid „Maskis laulja“ ja „Tähtede täht“ nii meisterlikult, et traagelniidid kulissidetagusest trallist jäävad televaatajal märkamata.
Mõni abielupaar on juba aastaid teineteisega äppide abil oma asukohta jaganud. Teistele tundub säärane privaatsusriive mõeldamatu. „Naeran selle üle kogu aeg, et meid ei häiri, aga teisi häirib, et me seda teeme.“
Krüptoplatvormi Paxful kaasasutaja Artur Schaback peab uhked asjad maha müüma, et saada kokku raha viie miljoni dollari suuruse trahvi maksmiseks.
Aastaid vaimse tervise kriisidega heidelnud muusik Pavel Botšarov (38) alias Gameboy Tetris tegi oma võitluse avalikuks, et öelda: abi tuleb otsida.
„Kui keegi peaks minu lapsele sellist haridust hakkama andma, siis…“ „Ma olen täitsa mures, kuidas lapsi kaitsta selle eest.“
Kui soetasin sammude ja pulsi jälgimise eesmärgil nutikella, avastasin veel ühe toreda funktsiooni: ta ütleb mulle ära, kui kaua, sügavalt ja hästi ma magan! Või kas ikka ütleb?
Iga kolmas eestlane on kannatanud unetuse all, mille kõige sagedasemateks põhjusteks on elustiil ja stress.
Paraku ei ole unetuse psühholoogilised raviviisid nii laialt levinud, kui on tabletiravi, tõdeb psühhiaater ja unearst Tuuliki Hion.
Lapsi oma eestkostele võttes ei osanud naine aimatagi, et mõnda aega tuleb tal maksta ka laste alushariduse eest. Reeglina saavad kõik sarnased Tallinna pered selle tasuta.
Und soodustavate ravimite kasutamine on viimasel viiel aastal olnud üsna stabiilne, ent 2023. aastal vähenes nende ravimite kasutamine 7% võrreldes 2022. aastaga. See on viimase viie aasta madalaim seis.
Õpilased on harjunud, et kodumaistes ajalooõpikutes esitletakse eelkõige mehi. Naisi leidub raamatutes lausa seitse korda vähem. Kuidas õpikud valmivad ja miks neist tuleb naisi tikutulega otsida?
Kuidas motiveerida õppima juhte, kes arvavad, et teavad kõike ja neil pole enam midagi õppida?
Üheksa Eesti sportlast räägivad, miks nad otsustasid pärast gümnaasiumit oma haridusteed jätkata USAs. „See on Eestiga võrreldes nagu öö ja päev. Inimesed on nahaalsemad, rügavad kõvasti ja tahavad tippu jõuda!“
„Rahulolu-uuringus mõõdetud väited – „Koolis on huvitav“, „Tunnen ennast koolis hästi“ ja „Enamasti lähen kooli hea meelega“ – on sellised, et kõik koolid peaksid püüdlema selle poole, et nendega nõustuks ligi 100% õpilasi,“ kommenteerib Grete Arro Ekspressi avaldatud edetabelit milliste koolide õpi...
Suve alguses, kui sirelid veel õitsevad, helistab kunagine kaheksanda klassi õpilane Jaak Truu (72) oma õpetajale Helle Koitjärvele (94) ja küsib, millal siis sel suvel klassiga kokku tullakse. Iga suve hakul õpetaja juba ootab seda kõnet.
Eesti Ekspressi andmetel räägitakse vanemahüvitise kärpimisel lati seadmisest 3000 euro juurde.
Kaitseressursside Ameti terviseseisundi hindamisel näevad paljud noormehed esimest korda psühhiaatrit. See oleks hea võimalus meeste vaimne tervis luubi alla võtta. „See oli kui kiirkohting, kust kaaslane kiiresti koju tahtis saada,“ võtavad aga nii mõnedki kutsealused kohtumise kokku.
Sel suvel toimus palju märgilist. Saksamaal jalgpalli EM, Pariisis olümpiamängud, Eestis Õllesummeri comeback. Ent interneti- ja popkultuuri järgijatele jääb tänavune suvi igavesti meelde neoonrohelise brat-suvena.
Ah et muretsemist ei saa kontrollida? Saab, see on harjutamise asi. Alguses on raskem, pärast läheb kergemaks.