Kolm Mupo kõrget ametnikku said eraäri tõttu kinga
Teenistusest vabastamise põhjuseks on teenistuskohustuste mittenõuetekohane täitmine ning vääritu tegu, mis on vastuolus ametnikule esitatavate eetiliste nõuetega ning diskrediteerib ametnikku ja ametiasutust, teatas Raepress. Olles OÜ Õiguskoda omanikud, jätsid ametnikud majanduslike huvide deklaratsioonidesse märkimata osakute omamise.
„On kahetsusväärne, et ameti eelmine juhataja meedias esitatud sellekohastele väidetele piisavalt tähelepanu ei pööranud," nentis Rand, viidates ilmselt näiteks Ekspressis juba 23.09.2010 ilmunud artiklile "Mupo juhid valmistuvad eraäriks". Ekspress kirjutas siis, et neljas osanik lisaks eelmainituile on Mupo endine jurist Kristel Paimla.
Filatov ütles toona Ekspressile, et on firmas "kõigest osanik, aga mitte töötaja." Tema jutust koorus välja, et oma firma on mupokate langevari puhuks, kui nad peaksid töölt vabatahtlikult või sunnitult lahkuma. "Tegime riiulifirma aegsasti valmis, et pärast linnavalitsusest minekut poleks vaja aega viita."
Muude teenuste seas pakub OÜ Õiguskoda ka väärteomenetluses vastulausete koostamise ning kohtule kaebuste koostamise teenust. Linnavalitsus avastas nüüd, et see on vastuolus ametnikueetikaga.
Menetlusosakonna juhataja ametikoha täitmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss, teised kaks ametikohta jäävad esialgu vakantseiks.
8. jaanuaril kinni Kapo kinni kaks isikut, keda kahtlustatakse pistise võtmises ja andmises. Üks neist oli mupo juht, keskerakondlane Kaimo Järvik, teine Tallinna kohtutäitur Priit Lantin.
Järvikule esitati kahtlustus pistise võtmises Lantinilt aasta aja vältel selle eest, et Järvik eelistas ja eelistaks ka tulevikus teda tegelema Mupo poolt määratud ja tasumata jäänud trahvide sissenõudmistega. Pistisena saadud summa on 9500 eurot (150 000 krooni).