Toidublogi: Henri Hütt

Henri Hütt on etenduskunstnik, kes tantsib peamiselt techno-muusika järgi ja toob aastas lavale ühe täispika etenduse. Möödunud aastal oli selleks Kanuti Gildi SAALis etendunud “Rhythm is a Dancer”. Täna, 7. oktoobril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval (Telliskivi 60A, C1) Hüti lavastus “Performance with subtitles”, milles ta uurib subtiitrite efekti etendussituatsioonis. Hüti sõnul on “Performance with subtitles” inimese ja tekstimasina dialoogi järgmine samm.
Koos
Teadmine, et kohe ootab ees miski, mis liidab mind teistega, on hindamatu. Väärtustan koosolemise tunnet tihti rohkemgi, kui põhjust, milleks koguneti. Etendusi vaadates mõtlen ikka, kuidas teised toimuvast aru saavad ning kui orgaaniline on pulsside sünkroonsus ning ühes rütmis hingamine.Veidi kardan ka, et staatilises reaalsuses leitakse järjest vähem põhjust kokku saada.
Igavus
Tunne, mida igapäevaelus kunagi ei kohta. Tajun igavuse ilmnemist aeg-ajalt etendusi vaadates. Need hetked on väga väärtuslikud, sest siis ei saa ma oma mõtete eest peitu minna. Kui aga etenduses käsitletakse igavuse temaatikat, siis analüüsin ümbritsevat suure huviga, kui tõhusalt jõuab saadetud soov publikuni ning millised on tekkivad emotsioonid.
Müra
Sfäär, mis ümbritseb meid mitmetasandiliselt kõikjal. Müras mustrite märkamine tekitab minus unikaalsuse ja korduse tunde ilmnemise üheaegselt. Müra on väga laia spektriga kaaslane, kes suudab ühes hetkes kõigega tegeleda.
Praegune hetk
Pean oluliseks hetkes eksisteerimist ning soov ajalukku minna on minus minimaalne. Oma (kunsti)praktikates olen proovinud seda õiget hetke püüda ja visualiseerida. See tabab mina alati väga ootamatult. Peab olema kogu aeg avatud ning valmis.
Pilve kontseptsioon
Midagi, mille tuppa toomine huvitab mind etenduskunstis siiani. Midagi, mille sarnaseks soovin saada. Midagi romantilist, midagi ilusat, midagi habrast, midagi tõlgendamisvõimelist. Midagi, mis ei sõltu gravitatsioonist. Olles kogu aeg muutustes.