Kui sorteerimine oleks mõttetu, siis mina Pakendiringluse juhina seda ei teeks. Pildil on minu kodus kraanikausi alune vaade: liigiti kogutud biojäätmed, plast/metallpakenid/joogikartong, mille kõrval volditud papp-pakendid ja kõige tagumine olmeprügi, mida on koguseliselt kõige vähem, kui hoolikalt sorteerida. Rõdule olen eraldi kogunud pandiga ja pandita taara. Pakendiorganisatsiooni juhina võin kinnitada: sortimisega tasub vaeva näha, sest see suurendab materjalide ringlussevõttu.

Selle asemel, et materdada neid, kel on entusiasmi ja soovi midagi pakendiringluses teha ja korda saata, peaks hoopis hakkama rohkem rääkima ja lugusid tegema edulugudest.

Alder Harkmann
Kadri Lainas on kommunikatsiooniekspert sõnumiagentuuris Akkadian.

Kuidas see võimalik on? See on ilmselt üks esimesi küsimusi, mis paljudel Washingtoni Kapitooliumi ründamisest kuuldes esimesena pähe kerkis. Kuidas on võimalik, et täiskasvanud inimesed nii käituvad?

Kadri Lainas
Hans Lõugas on tehnoloogia­kommentaator ja endine ajakirjanik. Ta töötab küberturvalisuse ettevõttes CybExer.

Ameerika finantsturgudelt tulevad märgid pajatavad meile olulistest ühiskondlikest muutustest.

Hans Lõugas
Ants Nõmper on Ellex Raidla advokaadibüroo advokaat.

Eestis kehtiv seadus, mille kohaselt laps ei saa psühhiaatrilist abi ilma vanema nõusolekuta, on põhiseaduse­vastane. Kuid Riigikohtul pole võimalik sellega tegeleda enne, kui keegi probleemiga nende poole pöördub.

Ants Nõmper, advokaadibüroo Ellex Raidla partner
Karin Kaup Lapõnin on IT-ettevõtja ja Eesti 200 juhatuse liige.

Enamik riiklikke e-teenuseid on banaalne ametite siseprotsesside automatiseerimine. Samal ajal tunnetab just erasektor turgu kõige paremini ja teab, milliseid lahendusi tavakodanikul vaja on.

Karin Kaup Lapõnin
Erik Moora on Eesti Ekspressi peatoimetaja.

Riigikogu töö peatamine sisutu rahvahääletuse nullimiseks on opositsiooni poolt riskantne käik. Aga miks mitte proovida?

Erik Moora