Ravimiturgu valitsevad paar suurt tegijat. Nüüd susib neid üks vapper minister. Kuhu see küll välja viib? Äripäeva kogemus näitab, et isegi ravimiäri nõksude kirjeldamine võib kaasa tuua kohtuhagi.
Venemaa sõjaväeluure pani meie ministeeriumidest pihta hulga dokumente. Pättide tuvastamine ja avalikustamine on töövõit. Samas, kuidas saab olla, et väidetavalt tugeva digiriigi kaitsemüür lasi võõrad meie andmebaasidesse vaid ametnike silmadele mõeldud pabereid näppama?
Kahe eksperdi vaade: enam ei piisa tööle saamiseks vaid kraadist. Soovitused, kuidas end nähtavaks ja vajalikuks teha (78)
Kuidas konkurentsitihedal tööjõuturul silma paista? Kaks valdkonnaeksperti vastavad arvamuslugudes Ekspressis avaldatud artiklile, milles kirjeldasime, kuidas vinduv majandus on IT-tudengite tööle saamist pidurdanud.
Valitsus on kõik lootused pannud kärpimise kaardile. Ei, mitte riigi rahaasjade kordasaamise mõttes. Sellest sõltub, kas valitsust võetakse tõsiselt.
Kõiki mälestusmärke tuleks Eestis kohelda võrdselt, kirjutab Eesti Ekspressi ajakirjanik Pekka Erelt repliigis.
Selle nädala Eesti Ekspressi juhtkirjas avaldas Kerttu Jänese toetust valitsuse plaanile laste- ja peretoetused vajaduspõhiseks muuta, kuid vanemahüvitise kallale soovitas ta kärpekrokodilli mitte lasta. Selline üldjuhul ongi kõrgepalgalise, ent suurt peret mitte sooviva naise vaade, mis lähtub peam...
Tulevikus on ühiskonnas kaht liiki inimesi: tehisaru targad ja tehisaru rumalad. Seda võib nimetada uueks digilõheks.
Kerttu Jänese: lapsesaamise soov on isekas. Peretoetusi, mis vanemate elustiili toetavad, pole tarvis (389)
Sihitud lastetoetus oleks kõige õiglasem viis toetada lapsi. Universaalne, udusele iibe-ideoloogiale toetuv peretoetus on nonsenss.
Pärtel-Peeter Pere Tallinna korruptsioonist: meil avanes võimalus vaadata eelmise linnapea sahtlitesse. Pilt oli masendav (112)
Korruptsioon seisab Tallinna arengul risti jalus ees. Selle väljajuurimiseks tuleb tellida tervele linnaorganisatsioonile põhjalik audit, kirjutab Pärtel-Peeter Pere vastukajas Eesti Ekspressi loole.
USA presidendivalimistel on vikat leidnud kivi – vanaätt Donald Trump ei suuda konkureerida noore kena naisega. Kamala Harris on määratud võitma.
„Riik mingu kas või pankrotti, mul on täiesti savi!“. Enam-vähem nii võib kokku võtta keskmise kodaniku reaktsiooni, kui mõni valitsus julgeb välja tulla tõdemusega, et me kulutame rohkem, kui peaksime.
Matthias Kalev: Eesti poliitikud, kui juba meelelahutajateks hakkasite, võtke eeskuju Hispaania jalkakoondisest (13)
Pärast seda; kui poliitikud end meelelahutajateks brändisid, ei kingi ma neile oma pähe pikemat ligipääsu.
Juri Karjaginit (10.03.1974–08.07.2024) meenutavad järelehüüdes kolleegid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnast, kliinilise meditsiini instituudist ja Tartu Ülikooli Kliinikumist.
Eestis ei ole kirjanikuna praktiliselt võimalik ära elada. Kui aga kirjanik üllatuslikult vahepeal raha saab, nähakse seda boonusena.
Artiklisari „Narko võim“ näitab, et Eesti rahvas vihkab narkootikume teoorias ja armastab praktikas.
Kristina Birk-Vellemaa: Mis toimub, mehed? Millest selline emotsionaalne ülesköetus? Nagu ei oskaks tiimitööd teha (33)
Eesti poliitmaastikul toimub raju pereheit(i)mine. Mehed teevad nagu metsa, saed üürgavad, laastud lendavad. Mis toimub, mehed? Millest selline emotsionaalne ülesköetus?
Avalik kiri: Rainer Vakra, kuidas selgitate oma ametikaaslaste uskumatuid seisukohti, mis ei näi keskkonda kaitsvat? (52)
Nõmme elanikud esitavad avalikus pöördumises Keskkonnaameti juht Rainer Vakrale kolm küsimust, milles kritiseerivad Nõmme-Mustamäe kaitseala puudutavaid otsuseid.
Kõik oleks nagu selge. Kaitseministeeriumi kantsleril Kusti Salmil sai kõrini.
Stanfordi juhtimisprofessor Bob Sutton ennustas, et 2024. aasta suurim trend on „strateegiline aeglus“.
Kui teile tundub, et europarlamendi valimiste kampaania on olnud kuidagi loid, siis see võibki olla ainult tunne – te lihtsalt ei tea, milliseid teravamaid sõnumeid on otsustatud teile mitte näidata.
Euroopa majanduse must väljavaade: Aasias toodetakse, USAs mõeldakse asju välja ja Euroopas tehakse sõnu (103)
Euroopa enese ajalugu näitab, et innovatsioon armastab vabadust. Seetõttu annab tänane seis siin paraku pigem pessimistliku vastuse.
Eelmisel nädalal tähistasime Euroopa päeva suuremalt kui seni, üle Eesti. Esimest korda olid Eesti ja Euroopa lippudega ehitud nii Narva bussid kui Narva kindluse Venemaa-poolne müür – Euroopa algab ju Narvast.
Kerttu Jänese: oleme jõudnud ajastusse, kus teatud teemadel kahelda, küsimusi esitada ja arutleda ei tohi (286)
Ükski endast lugupidav kaasaegse mõttemaailmaga „normaalne“ liberaalne inimene ei saa avalikult väita, et nagu igal pool mujal esineb ka LGBTQ inimeste seas radikaale.
Meil pole eksimisruumi. Eesti ei tohi europarlamenti saata halli massi.
Luukas Ilves: möödas on aeg, kui Eesti digiriik maailmale ülalt alla vaatas. Nüüd võiksime julgelt õppida oma õpilaselt Ukrainalt (104)
Pikki aastaid Eesti e-riigi õpipoisiks olnud Ukraina on nüüd jõudnud nii kaugele, et Eestil endal oleks üht-teist kunagiselt algajalt õppida, kirjutab Luukas Ilves.
ANALÜÜS | „Kust teate, et Putin valetab?“ ehk Varro Vooglaiu ja Kremli narratiivide põhjalik ajalugu (1714)
Varro Vooglaid on levitanud Kremli strateegilisi narratiive nii enne kui pärast Venemaa täiemahulise sõja alustamist Ukrainas. Kremli sõjakuriteod, tsiviilelanike pommitamine ja laste küüditamine ei ole Vooglaiu käitumist pidurdanud – pigem vastupidi. Soovite näited? Siin on neist paarkümmend.
„Loomulikult nõrgast, killustatud ja otsustusvõimetust Euroopa Parlamendist,“ vastab pealkirjas toodud küsimusele Toronto Ülikooli ajalooprofessor Andres Kasekamp.
Urmas Jaagant: Sellest valitsusest mingit „jõhkrat“ lahendust ei tule. Üksteisest ollakse liiga kaugel (120)
Praegusest valitsusest ei paista tulevat riigi rahaseisu parandamise otsuseid ei piisavateks kärbeteks ega maksutõusudeks. Ja isegi kui end kokku võetakse, siis ikka viimasel hetkel.
Matthias Kalev: kaks kümnendit on teinud Aivar Pohlakust mehe, kellesuguseid ta enne kritiseeris (31)
Aastatuhande alguses oli Aivar Pohlak marus. Ta põrkas kokku võimustruktuuriga, mis paistis kõigutamatu nagu Hiina müür. Pohlakule jäi ette Tallinna toonane linnapea Edgar Savisaar.