Täiendatud 07.04: Tõnis Allik soovis lisada omapoolse õienduse: "Suheldes Maris Jessega selgus, et meil on olnud vaktsineerimise vanusepiiri alandamisega seotud sõnumite vahetuses möödarääkimisi. Kahjuks ei olnud mul vanusepiiri alandamise ettepanekule saadud vastustest võimalik aru saada nii, nagu vastaja mõelnud oli. Oleme selle teema nüüd omavahel selgeks rääkinud.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse ütles täna hommikul „Terevisioonis“, et „eelmisel neljapäeval istusime keskuste juhatajatega koos ja kaaluti ka 1+1 vaktsineerimist, ehk et vaktsiini saaks ka see noor inimene, kes toob oma eaka sugulase vaktsineerimisele“. Kas see vestlus oli tegelikkuses ka olemas?


Seal arutati igasuguseid variante, sealhulgas ka seda varianti. See variant jäi kõrvale, sest seda oli keeruline ellu viia. Kuidas see registreerida saab ja... Käigu pealt oli seda keeruline teha.

Maris Jesse sõnul jäi see plaan katki, sest siis oleks olnud vaja veel teist vaktsiini. Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja sõnul pidas Jesse silmas, et AstraZeneca (AZ) ei sobi noortele. Et siis oleks vaja olnud Pfizerit näiteks.


Sellist juttu, et vaktsiin ei sobi, küll polnud.

Ohtlikkusest polnud juttu?


Ei. Ja täna hommikul kommenteeris AstraZeneca teemat Ravimiameti asetäitja Katrin Kiisk, tuli ju välja, et AZ on soovitatav 60+ inimestele, aga mitte keelatud noorematele.