Ivari Ojaperv on pika staažiga elektroonik. Tema kodulinnas Rakveres tuntakse teda aga hoopis kui kirglikku mudelvedurite kogujat.

Kollektsionäärid ei hoia mudelite silmailu ainult endale. Igal aastal toimub Tallinnas kahepäevane festival Minimaailm, kus mudelikogujad saavad oma eksponaadid kõigile imetlemiseks välja panna.

2019. aasta Minimaailma eel otsustas Ojaperv maketti, millel tema mudelid sõidavad, suuremaks ehitada. Nii valmis paarikümne meetri pikkune raudtee, millega Ojaperv festivali eelõhtul Rakverest Tallinna poole startis.

Makett oli nii suur, et Ojaperv pidi seda vedama järelhaagises. 22 vedurit aga mahutas ta kahte suurde spordikotti ja paigutas need autos juhi kõrvalistme jalutsisse.

Tallinnas avastas Ojaperv, et ööbimiskoha lähedal ei ole parkimiseks piisavalt ruumi, seetõttu parkis ta auto lähedalasuva õppehoone juurde.

Järgmisel hommikul ärkas ta varavalges ja sõitis festivalile. Auto signalisatsioon oli küll huilgama pistnud, kuid siis ei kahtlustanud kollektsionäär veel midagi halba. Ju oli tal autouks lahti ununenud – ta katsus kõrvalistuja poolset ust ja nii oligi. Mees lükkas ukse kinni ja sõitis Minimaailmale.

Oma kollektsiooni püsti pannes sai Ojaperv aru, et midagi on valesti.