Aisha Devi foto Emile Barret

22.–25. oktoobril käivitub Tallinnas uus festival Üle Heli, mis – olles Aivar ­Tõnso korraldatud festivali Hea Uus Heli järglane – „tegeleb helikeele kaudu ümbritseva keskkonna mõtestamisega käesoleva hetke kontekstis, mis ei välista avastamisrõõmu pakkuvaid kõrvalepõikeid ammu unustatud või kaugetele ja eksootilistele radadele“.

Väliskülalistest astuvad Üle Helil üles Tiibeti päritolu elektronmuusik Aisha Devi (varem Kate Wax, pildil) Šveitšist, Prantsusmaalt pärit ­Mondkopf audiovisuaalse kavaga „Hades“, keha kasutamist heliinstrumendina demonstreeriv Taiwani helikunstnik Wen Chin Wu, muusika ja teksti vahekorda uuriv Aurelie Lierman Belgiast ning Taani helikunstnik Christian Skjødt.

Ridamisi albumite esitlusi ja spetsiaalseid koostööprojekte toovad publikuni ka Eesti artistid, näiteks skulptor Eike Eplik ja videokunstnik Tencu ning Djerro (Erkki Tero), Tont ja Edmund Hõbe.

Üle Heli sündmused toimuvad neljal päeval Erinevate Tubade Klubis, Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli Teatris, telemaja 4. stuudios ja kultuuriklubis Kelm.