Inimesed on oma lemmikud leidnud, need lemmikud on vankumatud, uut ja meelepärast peale ei tule. Või mida muud mõelda Eesti lugude pingereast, kus on üleüldine seisak. Totaalne seisak.
Esimesed kaheksa lugu seisavad täpselt samadel kohtadel mis eelmisel nädalal. Ülejäänud tabelis liiguvad lood maksimum kolm kohta üles või alla ehk põhimõtteliselt tiirutatakse vaikselt ühe koha peal.

Hea küll. Üks uus tulija tabelis tõesti on. See on Villemdrillemi uus pala „Sipsik“, 30. kohale end hiivanud. Aga muidu on tabel läinud korra copy-paste – esiotsas nublu Narva-lugu ja seejärel ülejäänud nublud.

Singlite üldtabelis jällegi rõõmustab, et endiselt on üksjagu Eesti lugusid rahvusvahelises konkurentsis pinnal. 40 loo hulgas 14 kodumaist pala, see on umbes-täpselt kolmandik – ja tundub, et juba pigem reegel kui erand. Aasta tagasi oli Eesti lugusid singlitabelis keskmiselt kolm-neli.

„für Oksana“ on ka selle tabeli liider. Tones and I lugu „Dance Monkey“, mis tõusis möödunud nädalal tippkümnesse, liigub sihikindlalt üles – nüüd seitsmendalt kohalt neljandale. Aegamööda populaarsust koguv lugu, kelle õnnelik lõpp või õnnelik tipp võiks ju esikoht olla.

Kõrgeim uus tulija tuleb sel nädalal Valgevenest: Minski räppar Max Korzh tuleb emoträpp-purskega „2 типа людей“ 19. paigutusele.
Tükike Taylor Swifti uuest plaadist (lugu „The Man“) on tunginud 34. kohale ning tükike 5 Seconds of Summeri värskest albumist (lugu „Teeth“) 40. platsile.

Ja Swifti ja 5 Seconds of Summeri pikad plaadid on mõistagi esil albumite paremusjärjestuses. Taylor Swifti „Lover“ oodatult esimene, nagu igal pool maailmas, ja 5 Seconds of Summeri „13 Reasons Why (Season 3)“ 13. kohal. Uustulnukatena siis.

Nädala teine kõrgeim uustulnuk nimetatud listis on siiski Texases alustanud poistebänd-räpijõugu Brockhampton album „Ginger“. See on tabelis viies.
Eelmise nädala uutest tulijatest on pikima sööstu allapoole sooritanud metal-tsirkus Slipknoti uus plaat – 13. kohalt 40. kohale.
Ja Eesti albumitest jätkab kõige populaarsemana reketi „Rahu“. Hoiab 11. kohta.