Seda räägib üle viie aasta Inglismaal elanud Eesti poiss ­Harri Koppel (30), kes elab kesklinna lähedal. Ta ütleb, et Euroopa ühes metropolis rebast kohata pole enam kuigi haruldane. Et rebased on tõesti tee linna leidnud ja saavad seal ka kenasti hakkama, on saanud viimasel ajal palju kinnitust. Ükskord ei lasknud reinuvader end liiklusmürast sugugi heidutada ning sättis end Lõuna-Londonis Claphamis ühe eramaja hoovi lamamistooli magama.

Aga isehakanud linnaloomad ei tee Londoni linnapilti mitte ainult ilmekamaks, vaid nad teevad ka pahandust.

Juuni alguses leidis aset juhtum, kus rebane ilmselt lahtise akna või ukse kaudu tungis majja ja ründas maja teisel korrusel magavaid üheksakuuseid kaksikuid. Pea- ja kätevigastuste tõttu vajasid imikud koguni haiglaravi. Politsei ja loomakaitsjad kinnitasid siiski, et on harv juhus, et rebane linnas kedagi ründab. Suurbritannia linnalähedastes piirkondades arvatakse igal 70 ruutkilomeetril elavat umbes 27 rebast.

Ka Eestis on nähtud reinuvadereid linnas ringi jooksmas ja ka siin pole see enam midagi ennekuulmatut. Aga nii nahaalseks pole siinsed kavalpead veel teadaolevalt läinud, et nad akna kaudu tuppa roniksid. Küll on leidnud aset ­juhtum, kus naaber eramajade rajoonis nägi, kuidas rebane teise naabri aias õuest laua pealt koogi minema viis.