EMA JA TÜTAR: „Florida projekti“ säravad peategelased Halley (Bria Vinaite) ja tema kuueaastane tütar Moonee (Brooklynn Prince). A One Films Estonia OÜ

„Meile on alati meeldinud lood ühiskonna äärealal elutsevatest inimestest,“ ütleb oma uue filmi „Florida projekt“ kohta Ameerika lavastaja Sean Baker. „Meie“ tähistab siinkohal Bakeri kaasstsenaristi ­Chris Bergochi, kellega nad juba 2005. aastast peale koos töötavad. „Florida projekt“ sai kohe pärast esilinastust Cannesis hitiks ja tõi filmis mängivale Willem Dafoele ka Kuld­gloobuse ja Oscari nominatsioonid. Kuigi kirjelduse järgi kõlab see film üsna süngelt, on tegu väga publikusõbraliku vaatamisega. „Me otsustasime ülimalt kurva situatsiooni pakkida koomilisse pakendisse. Meelelahutuslik väärtus toob endaga kaasa suurema publikuarvu,“ ütleb Baker.

Miks te otsustasite oma filmi tegevuspaigaks valida Orlando Disney Worldi vahetu naabruse? Te tegite sellest paigast sotsiaalsete lõhede sümboli.

Asja mõte oligi, et filmi peategelasteks olevad lapsed elavad odavates motellides, aga samas kasvavad nad ju tegelikult üles Tuhka­triinu lossi varjus. Ma sattusin sinna esimest korda aastal 2005, kui mu ema sinna kanti elama kolis. Ma läksin talle külla ja tee peal nägin, kuidas need pered elavad. Väga kurb olukord, mida võib kohata igal pool Ameerikas: odavad motellid on kodutute perede jaoks viimane pelgupaik, enne kui nad tänavale jäävad.

« Avalehele 0 Kommentaari