KAKS NATSI: 10aastane Jojo (Roman Griffin Davis, paremal) unistab saada kõigi aegade parimaks noorhitlerlaseks, kes leiab alati tuge oma kujuteldavalt sõbralt, kelleks pole ei keegi muu kui Hitler (Taika Waititi) isiklikult... Foto: Estonian Theatrical Distribution OÜ

Taika Waititi on uus Peter Jackson. Mitte kui lihtsalt suurim Uus-Meremaa filmilooja pärast Jacksonit ja Jane Campioni. Waititi käekiri ei sarnane kummagagi kuigivõrd. Aga tema andelaadi värskuses, vaimukuses ja mitmekülgses haardes on midagi jacksonlikku.

Kunagi ulja lögahuumoriga alustanud, üsna vähetuntud ja mõõdukalt edukas Jackson tuli sajandivahetusel „Sõrmuste isanda“ kujul toime enam-vähem võimatu missiooniga. Nii kaaluka ja laialt loetud kirjandusklassika ekraniseeringult oodatakse otsatul hulgal erinevaid, lausa vastandlikke asju: eeposlikku väge, psühholoogilist veenvust, filmilikkust koos tekstitruudusega, meeldimist nii raamatu fännidele, kriitikuile kui ka massidele. Jackson ületas ootusi, nagu meil äsja Tanel Toom. „Sõrmuste isanda“ filmi-triloogia maine ei jää Tolkieni teosele alla.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: