Peeter Allik "Õgiv poiss", 1996 Foto: NOAR.eu

Kunstikeskkonna NOAR.eu asutaja ja ­eestvedaja ­Andra Orn räägib, et neilt sooviti Alliku töid osta juba 1. jaanuaril. „Midagi sellist pole varem olnud. Tundub, et need kunstihuvilised, kes on mõelnud, kas osta või mitte, otsustasid nüüd osta. Peetri teosed on grotesksed ja otse näkku, ta ei ilusta midagi. Mulle tundub, et ostjad hindavadki just tema huumorit.“

Orn räägib, et enamik Alliku suuremaid maale on müügis hinnaga 4200 eurot. „Hinnad on väga mõistlikud. Aga ütlen ausalt, et mul on isegi natuke kahju müüa. Neid maale ei ole üldse palju alles.“ Eesti linoollõike suurima meistri loomingust ostetakse loomulikult ka graafikat. Orn toob esile Alliku 2006. aastal valminud sarja „Kuidas saada rikkaks ja ilusaks“, mille ostjad on samuti üles leidnud. NOAR.eu’s on saadaval ka Peeter Alli­ku tuntud linoollõige „Sündinud Nõukogude Liidus“ (60 x 80 cm, 2002), mis kujutab Eesti Vabariigi presidenti Konstantin Pätsi Jämejala vaimuhaiglas ja mille hind on 450 eurot.
Peeter Allik „Kuidas saada rikkaks ja ilusaks II“, 2016
Foto: NOAR.eu

NOAR.eu’s on müügil üle 6000 teose ligi 500-lt Eesti, Läti, Leedu ja Soome nüüdiskunstnikult. Eesti kunstnikest on keskkonnas müügihittideks kujunenud Jüri Arraku ja Edward von Lõnguse looming.