IGIPÕLINE KÜSIMUS: Kas meeste ja naiste vaheline sõprus ilma seksita on võimalik? Üheöökallimad Lainey (Alison Brie, vasakul) ja Jake (Jason Sudeikis). Sidney Kimmel Entertainment

Iga teine 16–17aastane eesti neiu on olnud seksuaalvahekorras, kinnitavad viimased terviseuuringud. Kui uues ameerika romantilises komöödias kaotavad neiu ja noormees vastastikku süütuse ülikooli ühiselamus, siis on nad kindlasti aasta või kaks vanemad. Selle vanuserühma andmeid pole Eestis eraldi välja toodud. Niisugusest juhukohtumisest saab film “Teistega voodis” (Sleeping with Other People, USA 2015, režissöör Leslye Headland) alguse.

Kaksteist aastat hiljem kohtub üheöösuhtepaar juhuslikult. Tundub, et kumbki pole teist unustanud, kuigi noormees Jake (leedu-iiri verd näitleja Jason Sudeikis) on monogaamiast nii kaugel kui võimalik ja neiu Lainey (­Alison Brie) ei saa lahti oma senisest armastusest (Adam Scott). Et noormees pole neiut unustanud, on vähem aimatav kui see, et neiu mõtleb endiselt noormehele. Meile jääb ka võimalus arvata, et noormees pole seni leidnud sobivat kaaslannat. Kohtunud paar leiab, et ei peagi kohe hüppama voodisse, õigem on jääda sõpradeks. Kuidas suhe areneb, võite arvata.

Pildiliselt ei ületa see pehme seksikomöödia kolmekümnendate Hollywoodi viisakust. Kerges narkouimas Lainey tantsuõpetus seitsmeaastaste sünnipäeval on ehk piiri peal, aga Jake’i üksikasjaline ja teepurgi abiga peetud loeng sellest, kuidas naised peaksid onaneerima, on tehtudki selleks, et komöödia ka meelde jääks. Pehme sarmiga ja parajalt magus vastassoo otsimise/leidmise lugu sobib just varasügiseseks ajaviitefilmiks. Režissöör Leslye Headlandi mäletame kolmekümneseid naisi pööritlevast komöödiast “Vanapiigad” (2012).

Alates 18. septembrist kinodes üle Eesti.