Ühendriikide paljukannatanud presidedil on kaelas uus mure. TV-debattidel, kus president Bush on ristanud vaimumõõga senaator Kerryga, moodustus tema pintsaku seljale selline kontuur, mis lubas oletada presidendi seljale kinnitatud võõrkeha. Esimesel debatil täheldati seal ristkülikukujulist moodustist, teise debati piltidel on näha juhtmetaolisi volte. Praegust presidenti mitte armastavad ameeriklased kinnitavad, et Bushi käitumine olevat olnud samuti kahtlane: ta võtnud mõned korrad enne vastamist natuke liiga pikalt mõtlemisaega, põrnitsedes enda ette justkui midagi pingsalt kuulatades. Kahtlustuste kokkuvõte: USA presidendil on teledebattide ajal "tark mees" taskus, kes sositas talle õigeid vastuseid. Kahinad ei käi ainult kõmupressis, asja on kommenteeritud ka New York Times´is. Sakslaste ajakiri Spiegel avaldas lahkelt foto, kus on ettepoole naalduva Bushi turjal selgelt näha ristkülikukujuline mügar. Asi omandas lõpuks nii ebameeldiva varjundi, et presidendi isiklik rätsep pidas vajalikuks esineda õiendusega, tunnistades kahtlase mügara tema enda põhjustatud praagiks. 

Jumalukene, kuhu me jõudnud oleme! Maailma kõige vägevama riigi presidendil on rätsep, kelle õmmeldud pintsakutel kisuvad õmblused! Peale selle ei tea tema luureülemad, mis Ameerika vaenlaste leeris toimub, vastuluureülemad ei suuda Ameerika vaenlasi kinni püüda, väejuhid ei suuda mässulisi linnasid maha rahustada; analüütikud ei suuda ennustada, millise reaktsiooni põhjustab üks või teine samm. Ebakompetentsus vohab! Samas öeldakse, et Ameerikat tuleb usaldada, sest midagi muud meil üle ei jää.

Mulle isiklikult meeldiks enam, kui presidendil oleks tõesti olnud raadiosaatja seljas. Kõnesid me presidentidele nagunii kirjutatakse ette, nii et miks mitte astuda järgmine informatsiooniajastu vääriline samm, implanteerides riigiisadele heade mõtete vastuvõtmise seadmed. Kujutagem korraks ette, et meie oma president hakkaks selget ja mõtestatud juttu ajama. Mis siis, et kaugjuhtimise režiimis. Vaid näilisus loebki.