Jan Akkerman on üks tuntumaid kitarriste rokkmuusika ajaloos. Koos ansambliga Focus oli ta progeroki alusepanija, ansambli LP „Moving Waves“, kust on pärit instrumentaalsed hitid „Hocus Pocus“ ja „Sylvia“, teenis lugematuid kuldplaate ja jõudis paljude edetabelite tippu. Ajaleht Melody Maker valis ta maailma parimaks kitarristiks. Akkerman hakkas kitarri mängima juba viieaastaselt ning paistis juba noorena silma oma virtuoosse, samas emotsionaalse ja huumorit sisaldava mänguga. Jan Akkerman on sel nädalavahetusel kulmineeruva Viljandi kitarrifestivali peaesineja.

Kuidas sündis teie ja ansambli Focus kuulsaim lugu „Hocus Pocus“?

See juhtus ammu enne ansamblit Focus. Tegime mingis Hollandi lossis proovi ja ma mängisin seda käiku ja siis hakkas klahvpillimängija Thijs van Leer joodeldama. Sel ajal olin ma väga huvitatud Frank Zappa muusikast ja mulle meeldis tema suhtumine muusikasse. Ma palusin Thijsil viisakalt joodeldamist jätkata. Ja ta tegi seda. Kuni tänase päevani! (Itsitab.)

„Hocus Pocuse“ kitarrikäigus on mingi maagia, mis haarab esimesest kuulamisest alates ja enam kunagi ära ei kao.

Ma võin sulle öelda, et kui me sõitsime Focusega viis aastat ringi, siis pärast viit aastat ei olnud see võlujõud enam nii vägev, kui viisakalt öelda. Aga niimoodi võib juhtuda. Tänapäeval me ei joodelda enam kunagi ja mina mängin ainult kitarri.

« Avalehele 2 Kommentaari