Ajal, kui meie ainsaks tõsiseltvõetavaks ülesandeks on kodus püsida ning tulevikku varjutab teadmatus ja ebakindlus, on diivanil istumine ning arvutiekraanilt ennast­unustavalt eskapistlik telesarjade jälgimine üks täiesti arvestatav võimalus oma päevi õhtusse saata. Eriti kui saab seda teha komöödiasarja seltsis, mis hetkeolukorras mõjub nostalgilise mälestusena ajast, kui saime oma elusid pühendada eimillelegi ning keskenduda triviaalsustele.

„Curb Your Enthusiasm“ („Jahtu maha“) on endise püstijalakoomiku ning 1990ndate hittsarja „Seinfeld“ autori Larry Davidi 2000. aastal alustatud komöödiasari, mis on nüüdseks jõudnud juba 10. hooajani. Davidi sõnul on „Curb Your Enthusiasm“ sari eimillestki. Selle peategelane on edukas stsenarist, produtsent ja näitleja Larry David – kiilanev eakas juudisoost valge rassi esindaja Hollywoodis, kes suudab pisiasjadest sünnitada kolossaalsed fopaad.

„Curb Your Enthusiasm“ keerleb ümber Larry Davidi – see on „päris“ Larry Davidi fiktiivne mina-karakter – talumatult otsekohese viisi suhelda ümbritsevate inimestega ning oskamatuse ja tahtmatuse muganduda ühiskonna tavadega. Iga fänn nõustub, et „Curb Your Enthusiasm“ on üks naljakamaid sarju, mis sel sajandil tehtud, aga selle sisu on midagi enamat kui pelgalt meelelahutus.


Avalehele
13 Kommentaari
Loe veel: