Flo Kasearu "Ohustatud liigid" Tartu Kunstimuuseumis Foto: Taavi Piibemann
Ja kes oleks toona osanud arvata, et sõnapaari „ohustatud liigid“ võib märtsi keskpaigas kasutada ka igasuguste kultuurisündmuste kohta, mis enam toimuda ei saa. „See väikeettevõtluse lõpetamise teema läheb nüüd eriti naelapea pihta,“ arvab Flo nüüd, kui maailm ägab koroonakriisis, mille tagajärjed on üsna etteennustamatud. Meie kõigi jaoks. „Paljud on hädas, eriti väikeettevõtjad. Minus vist ikka on seda selgeltnägija materjali...“

Nüüd on eriolukorra tõttu suletud ka Flo enda näitus, mis pidi olema avatud 31. maini. Tartu Kunstimuuseum püüab tekitada digilahendused, et kõik, mis võimalik, saaks nüüd näitusesaali asemel üles internetti. Ja eks seisavad sama ülesande ees ka teised Eesti näituseasutused. Mõni väljapanek, nagu näiteks Tallinna Kunstihoones 7. märtsil avatud Mihkel Ilusa ja Paul Kuimeti „Lõputa lugu“, jõudis publikut püüda vähem kui nädala. Tuleb hakata uutmoodi mõtlema. Kui kauaks, ei tea hetkel veel keegi.

Flo Kasearu näituse pildimaterjali ja näitusel eksponeeritud videot „Pehme maandumine“, kus poemüüja rollis Marika Vaarik, saate alates tänasest vaadata Eesti Eks­pressi veebilehel ekspress.ee.