METSIKUD PANDAD: Panda­töötajad Ma Li ja Liu Xiaoqlang jälgivad signaale, mis tulevad raadiosaatjaga varus­tatud pandalt, keda treenitakse metsikus looduses elama õppimiseks Wolongi kaitsealal Sichuanis Hiinas. Karupoja jälgimine raadio teel aitab mõista, kuidas ta saab hakkama raskel mägisel maastikul. (Loodus­lugude 2. auhind.) Ami Vitale (National Geographic)

„Ajakirjanduses toimuvad täna vapustavad muudatused ning ka fotograafia ise on tohutus muudatuste keerises. Seetõttu on visuaalne kirjaoskus tähtsam kui kunagi varem,“ rääkis Micha Bruinvels World Press Photost möödunud nädalal Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudis. WPP kasutabki juba termineid „visuaalne ajakirjanik“ ja „visuaalne loojutustaja“ selle asemel, et rääkida lihtsalt foto- või videoajakirjanikest.

1998. aastal tegi jõulise sissetungi digitaalne foto ja slaidide pildistamine suri välja. Viimased kümme aastat on saabunud võistlusele ainult digitaalsed tööd. Ka piltide tegemine pole kunagi olnud nii odav kui praegu ja nende „lugemine“ on muutunud igapäevases elus hädavajalikuks oskuseks. 

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: