Raamatu kaanel ütleb aastaid Bangkokis elanud Mai Loog, et “Isiklik tantsija” peaks olema kohustuslik kirjandus kõigile Taisse reisivatele meestele. Usun teda ja loen. Mõnuga. Ma pole Taimaal käinud ju. Sestap ei tea, kas see, mis siin kirjas, vastab täiel määral tõele või siiski osaliselt. Aga kui Mai Loog ikka soovitab… Tõesti, tundub olevat aus lugu, mitte väljamõeldud. 

Hea sorav lugemine. Algab see raamat mõrvaga. Edasistel lehekülgedel vaevad vähem või rohkem asjasse puutuvad tegelased, kuidas asi selleni läks. Üks valge mees armub lootusetult Bangkoki seksitööstuses teenivasse piigasse. Ta usub, et piiga armastab ka teda, ega taju, et tegelikult on ta vaid rahalüpsilehm. Hullumine on tõsiasi, kui onkel asjale pihta saab. See on nö pealispind. Mida lehekülg edasi, seda enam paistab see siiski lugu kultuuride põrkumisest. 

Kuid juhiks tähelepanu detailidele. Mulle tundub, et just neist seksi, hindade, tavade ja tabude kohta üht-teist ütlevates ausates ja liialdusteta detailides on selle raamatu kindel lisaväärtus. 

Neid tuleb teada, kui plaanis on seksturism. Sest sealset elu-olu tundev dr Loog ütleb: “Üksikud Taisse reisivad mehed on kõik vähem või rohkem seksturistid, kes naiivsena ning reegleid tundmata viskuvad seal halastamatu äri rattasse.” Aga vist ka niisama on kõike seda hea teada.