Wall Street 2 ---

Alati on tal huvi suurpoliitika vastu (filmid Evitast, Nixonist, Kennedyst). Ta ei pelga teravusi ega karda sekkuda ajastu põletavatesse probleemidesse. Kakskümmend kolm aastat tagasi tagasi ekraanile tulnud “Wall Street” (Michael Douglas sai meesnäitleja Oscari) oli kapitalismi kauplemismentaliteedi radikaalne kriitika. Mida Douglase kangelane Gekko tegi, oli ebamoraalne ja ebaseaduslik, kuid Gekko õigustas end: “Igaüks teeb niimoodi!”
Uues “Wall Street’is” asub vanglast vabanenud dollarinäljane Gekko (endiselt Michael Douglas) energiliselt võitlema oma koha eest maaklerite-finantsspekulantide maailmas, kuhu seekord mahub ka börsikrahh. Vangla on teda pehmendanud ja teravdanud moraalseid tähelepanekuid. Nüüd on ta kannatlikum ja oskab oodata. Vahepeal on tema tütar (Carey Mulligan) saanud täiskasvanuks. Kuigi Gekko arvab endiselt, et “ahnus on hea”, asetab ta esiplaanile perekonna.
Aga vaimustust äratab see, kuidas panganduskoosolekutest küllastunud film mõjub kui tõeline põnevik, dialoog on täis jõudu ja operaator Rodrigo Prieto teeb Manhattanil panoraame ning multiplitserib ekraani. Väheseid järgi, mis sama nauditav kui esikfilm.
Tallinnas CC Plazas ja Solarises, Tartu Cinamonis, Narva Astris