<p>Katrina Tulev</p>

Taavi Tulevi värske sooloplaat on kena algus Eesti elektroonika-aastale 2016. Üksnes vinüülil ilmuv 12tolline sisaldab seitset pala, mis on lindistatud ajavahemikus 2004–2011, moodustades väga täpselt kokku sobiva ambient-techno kuulamise. Avara, õhulise, oma väikeste salakodade ja -radadega.

Enamasti peavoolust eemal tegutsev Taavi Tulev (artistinimede HAPE, Laulan Sinule, Wochtzchée all) on korra, aastal 2013 läbi libisenud ka suurest „Eesti laulu“ show’st: koos semu Jaan Tätte Jr’iga (ehk meisterjaaniga) esitatud ansambli Armastus lauluga „Young Girl“. Taavi on korraldanud poolsalajasi metsafestivale, Ariel Pinki esimese Eestis esinemise

Su uudisplaadil on koos lood, mis oled salvestanud aastatel 2004–2011. Miks sa nad alles praegu albumiks oled koondanud?

Põhjus on väga lihtne. Teen lihtsalt nii palju muusikat, aga avaldan seda väga vähe. Õigupoolest loomu poolest meeldib mulle muusikat rohkem teha, kui sellele laiemat kõlapinda otsida. Sellest tulenevalt on mul üksjagu materjali, mis ootab avaldamist. Aga see kõik on uuem kraam, millest saab jällegi teistmoodi tervikuid koostada. Selle plaadi eesmärk oli välja noppida huvitavamad palad varasemast loomeperioodist, mis uuemaga, mis on samuti pidevas muutuses, enam hästi kokku sobida ei pruugi.

« Avalehele 0 Kommentaari
Loe veel: