Nende aastate jooksul on Eesti kitarrimaailm Viljandi kaudu mõõtmatult avardunud. Kitarrifestivali lavadel on esinenud valdav enamik kodumaiseid tipptegijaid ja paljud üle maailma tunnustatud kitarristid. Möödunud aastal astus festivalil üles legendaarne ansambli Focus kitarrist Jan Akkerman oma ansambliga.

Kitarrifestivali kunstiline juht Ain Agan pöörab tänavusel festivalil erilist tähelepanu džässigeeniusele, kitarristile ja klahvpillimängijale Kurt Rosenwinkelile. Rosenwinkel esineb koos oma trioga, kuhu kuuluvad bassimängija ­Dario ­Deidda ning löökriistamängija ­Gregory Hutchinson, 14. oktoobril kell 21 Pärimusmuusika Aida suures saalis.

Teine põnev esineja on Ain Agana sõnul Ameerika kitarrist Rocco DeLuca, kes on teinud koostööd nii Slashi kui John Mayeriga ja astunud üles ka koos Johnny Cashiga. Prantsuse eksperimentaalne kitarrist Marc Ducret on Eestis mitmendat korda, kuid teda on alati põnev kuulata. Ka Marzi Nyman Soomest on väga mitmekülgne ja ammendamatu energiaga kitarrist.

Lisaks paljudele väliskülalistele esinevad oma kontsertidega Eesti kitarrilegendid Riho Sibul ja Ain Agan. Teiste hulgas esineb festivalil ka noor kitarrist Johannes Laas, Areeni 2016. aasta tulevikutäht.

Kokku tuleb tänavusel festivalil lavale enam kui kakskümmend kitarristi, toimub ka kitarrimeistrite päev.