Oscarile nomineeritud filmi režissöör: „Naistel on võimalik omavahel palju intiimsemalt koos olla ja ennast avada kui meestel“
(2)Maria Ulfsak intervjueerib režissöör Lukas Dhonti, kelle film „Lähestikku“ on kaunilt ja tundlikult tehtud, aga kohutavalt kurb film.

„Lähestikku“ keskmes on väga tundlik ja kohutav sündmus – enesetapp, seda enam, et lapse enesetapp. Meile ajakirjanikena on õpetatud selliseid teemasid kas vältima või käsitlema ülima ettevaatlikkusega. Kuidas te end ise nii keerulise teema ekraanile toomise juures tundsite ja kas te tunnetasite ka mingit erilist vastutust?
Jah, nagu te ütlete, on see ränk teema ja vajab käsitlemisel erilist hoolt. Pikka aega oleme me olnud fokuseerunud teiste vastu suunatud vägivallale – uudiseid käima pannes seisame silmitsi maailmas toimuvate õuduste ja sõjaga.
Mul on tunne, et me pole piisavalt rääkinud sellest, kuidas see vägivald võib meile mõjuda, sissepoole pöörduda.
Kõik ümbritsev mõjutab ju meie vaimset tervist. Ja vaimse tervise valdkond on omakorda meie ühiskonnas seotud häbiga. Peame niisugustest asjadest rääkimise destigmatiseerima.
Kui sai selgeks, mis on „Lähestikku“ peamine teema, siis otsisin võimalusi, kuidas kõneleda sellest ilma mis tahes jõhkruseta. Minu võti on see, et isegi kui filmi keskmes mingis mõttes ju on vägivald, siis jääb see ekraanist väljapoole, sellele on vaid viidatud, mitte seda näidatud.