Erki kutsus oma muusikat visuaalsesse keelde tõlkima Kaupo. Nad on koostööd teinud varemgi - žanriülese suurteose „Saja lugu“ raames, mis ühendas helid ja liikuvad pildid, fotoalbumi ja portreenäituse ning Eestiga seotud inimesed.

„Nägemine on ääretult võimas meel. Seetõttu tuleb muusika ja pildi koosluses suhtuda muusikasse erilise austusega, lasta tal kõlada,“ räägib Kaupo Kikkas. „Minu mustvalge pildikeel „Jälgedes“ kõneleb õrnalt, aeglaselt ja kaude, mõnikord koguni ütlemata jättes. See võimaldab meie tunnetel minna uitama kaardistamata aladele ning leida midagi, mis päris maailmast on mingil põhjusel kadunud. Me näeme tagajärge, kuid mitte sündmust ennast. „Jäljed“ võtavad kuju iga inimese laugude taga omamoodi.“

Piletid müügil Piletitaskus.

Kontserdi proovid on täies hoos. Vaata ka galeriid Eesti Raadio stuudiost.

Koos Erki Pärnoja ja Kaupo Kikkase suurprojektiga toimub Solaris galeriis ka satelliitnäitus „Jäljed“.

23. veebruaril toimub Alexela kontserdimajas kontsertetendus „Jäljed“, kus vaid ühel õhtul saab kuulda elavas ettekandes Erki Pärnoja uut suurteost ja näha Kaupo Kikkase samanimelist kunstfilmi.

Kikkas käis kahe aasta jooksul mööda Eestit ja filmis endale olulisi paiku, koos filmimisega tundus loogiline neid paiku ka portreteerida ja nii sündis filmi kõrvale näitus „Jäljed“. Eksponeeritud on 16 tööd, mis on moodustavad iseseisva terviku.

27. veebruaril toimub näituse lõpetamisel Erki Pärnoja ja Kaupo Kikkase artist talk, kus saab kuulda nii muusika kui visuaali valmimise tagamaid ja lugusid otse autoritelt. Toimub ka signeerimissessioon. Osta artist talk’ile pilet Piletitaskust.

Näituselt saab osta just pressist saabunud Erki Pärnoja vinüülplaati ning Kikkase fotosid.

Näitus jääb tasuta avatuks 18.–27. veebruaril kell 12–18 (24.02 suletud).

Solaris galerii asub aadressil Rävala pst 12 kohe Alexela kontserdimaja sissekäigu kõrval.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid